Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék de sehogy sem...

Kovacsmerci kérdése:

Hízni szeretnék de sehogy sem sikerül.17 éves vagyok 38/él kiló vagyok 165/6 magas vagok. Voltam dokinál de azt mondta semmi bajom. Szedtem már Béres cseppet is, Jutavit étrenkiégészítőt. De semmi. Valaki valami jó tippet?

Figyelt kérdés
2016. máj. 26. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp tartsd be a napi 5 étkezést, emellett pedig figyelj a változatos és egészséges étrendre. (Egyél zöldséget, gyümölcsöt is, sokat).

Emellett a sport is nagyon fontos, én is akkor híztam - legnagyobb meglepetésemre - amikor aktívan sportoltam és normálisan étkeztem (két hétig bírtam, aztán a lustaságom győzött, meg, hogy haza kellett jönnöm Angliából és itthon folytatni).

Szóval nekem ezek jó tapasztalatok, viszont kell hozzá a kitartás is.

2016. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kóros soványság lehet ugyanúgy az oka a bélrendszerben felgyűlt méreganyagoknak, ugyanez a gond sok elhízott embernél is. Szerintem ezt is érdemes lenne kipróbálni: [link] nekem nem ízlett, de azért meg lehet enni.
2016. máj. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. a válaszokat! :)
2016. máj. 26. 13:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is csak mozgással sikerült híznom. Lassú, alakformáló gyakorlatokat csináltam, nem gyors aerob mozgást. És sokat ettem, de érdekes módon pont ekkor hagytam abba a hús evését, amit nem kifejezetten ajánlok, mert abban van a sok fehérje, de előtte már 800 kcal-os turmixokkal indítottam a napot és zabáltam a húst, mégsem híztam semmit. Szóval mozgás és egészséges, főleg zöldséges táplálkozás mellett híztam fel 45-ről 60 kg-ra, ami nekem a normál súlyom. Ez is nagyon sokat számít, ha nagyon vékony alkatod van, akkor nagyon nehéz felhízni.
2016. máj. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Peritolt irass fel a dokival. Ez egy ártalmatlan szer, de 100 % hogy hízol tőle egy pár kilót.
2016. máj. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Peritol egyáltalán nem ártalmatlan, ez egy "hisztamin- és szerotonin receptor gátló szer". Lehet, hogy egyes orvosok felírják étvágytalanság esetén, és azért, mert az egyik mellékhatása testsúlygyarapodás lehet, de ez akkor is káros az immunrendszerre, mint minden antihisztamin, és egy rakás lehetséges mellékhatása ismert. Olvasd el a betegtájékoztatót a neten.

Nem vagyok a híve az indokolatlan gyógyszerszedésnek. Az étvágytalanságnak vagy kóros soványságnak oka van, de a gyógyszerek nem szüntetik meg az okot, csak elfedik a tüneteket. Valamirevaló orvos elküldi a páciensét vérvételre és pár vizsgálatra (pl. allergia, ételintolerciatesztek). Ha a kérdező orvosa ezt nem tette meg, akkor másik orvost kellene keresni (gasztroenterológus, endokrinológus), és utánajárni, mi a probléma.

Semmit sem tudok a kérdező étrendjéről, de gyanítom, hogy nem megfelelő számára, ezért van az alultápláltság. A legjobb orvosság az egészséges étrend és esetleg pár vitamin, étrendkiegészítő.

2016. máj. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alapvető kérdés, hogy mennyit s mit eszel... Az edzés nem rossz ötlet, mivel van, aki nagyon nehezen szed fel zsírt, de izmot sokkal könnyebben s az azért számos előnnyel jár, ha az izomtömeg nő.
2016. máj. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat..

de valamiért egyáltalán nem kyvánok enni, és iszonyúan morog a hasam. mintha korogna de ez sokkal hangosabb !!

2016. máj. 27. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!