Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igazuk lehet az evészavarommal...

Igazuk lehet az evészavarommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egy éve kezdődött az egész, amikor nyáron elegem lett a túlsúlyomból éd 64kg-ról 55re fogytam 4hónap alatt. Utána stagnáltam, de teljesen elégedett is voltam az új alakommal, amit nem éhezéssel, sak szimplán mértékletes evéssel értem el. (Mindig is odafigyeltem az egészséges étkezésre, 64kilósan sem ettem sok műkaját meg ilyeneket.) Aztán márciusban elkezdtem elégedetlen lenni az alakommal, pedig semmi sem változott. Május legelejétől elkezdtem számolni a kalóriákat. Nem éheztetem magam, csak odafigyelek az egészséges étkezésre, najó lehet kicsit túl komolyan veszem a napi 1000-1100 kcalt, de szerintem ez normális. Teljesen egészséges tempóban fogyok, most 52kg vagyok (164cm). Még van miből fogynom bőven. Egyébként minden nap edzek is 40percet. Egyetlenegyszer hánytattam magam, amikor bezabáltam és utána bűntudatom lett, ráadásul fizikailag is rosszul voltam a hirtelen sok kajától.

Viszont ma anyu meg akrt lepni a kedvenc csúsztatott palacsintámmal, én meg egyszerűen képtelen lennék megenni, de nem akartam megbántani, ezért azt hazudtam, rossz a gyomrom, úgyhogy most nem tudok ilyeneket enni.

Pár ismerősöm már mondta nekem, hogy anorexiás vagyok, de én csak egészségesen élek!!!! Nem koplalok, legalábbis eszek, és az anorexiások nem esznek napi 1000kcalt. A testtömegem is még bőven normális, még van miből fogynom eléggé lötyög a hasam és a combom is. De ez még nem evészavar, ugye?



2016. máj. 29. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egészséges. Anorexiás vagy.

A súlyod még normális, de a viselkedésed nem.

Aki egészséges, az nem akad ki attól, hogy egyszer kicsit többet evett és nem lesz bűntudata, mert tudja, hogy attól semmi baja nem lesz. Szívesen megeszi a kedvencét, ha az anyukája pont azt készíti. Gondolom, nem neked kéne az egész palacsintát befalni, attól meg semmi bajod nem lesz, ha eszel kicsit belőle.

És az 1000 kalória pontosan koplalás!

Az is testképzavarra utal, hogy úgy gondolod, hogy még bőven van miből fogynod. Nincs. Ez a súly teljesen jó! Ha te ezt sok feleslegnek látod, akkor gond van veled.

Ha lötyögsz, akkor edzés, keress másik mozgásformát, ha a mostani nem segít.

2016. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az 52 kiló már bőven nem normális ehhez a magassághoz...
2016. máj. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat :/

Ja, amúgy lefelejtettem: 17l

2016. máj. 29. 13:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, konkrétan valami enyhe anorexiád van-e (van olyan? biztos van akinél szelídebben indul s nem tart 1 hónap után napi egy almánál hat szeletbe vágva), de hogy valami komoly evészavarod, az tuti.

Kétlem, hogy egészséges lenne neked 1000 kcal, ez szinte mindenkinek koplalás. Hánytatás, bűntudat, nem eszed a kedvencedet... Ha ezek sem intő jelek, akkor nem tudom, mik azok. Ahogy az is figyelemre méltó, hogy elégedett voltál magaddal, aztán hirtelen nem, bár ez még lehetne normális, sokan örülnek s elégedettek a fogyásukkal akkor is, ha még egyértelműen van feleslegük.


Felesleg... Nem látlak, de a súlyod nem nagy. A helyedben inkább tömegelnék, biztos rád fér némi izom, koplaláskor úgyis szokott bomlani nem minimális mértékben.

Oké, hogy enyhe koplalás, de koplalás. Főleg edzés mellett...


Miket eszel?

2016. máj. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rengeteg gyumölcsöt és zöldséget, natúr joghurtot,kefírt, túrót, tojást csirkehúst, halat, diétás kekszet és kenyér helyett abonettet(néha kis vajjal) vagy puffasztott rizst. Ebédre sajnos azt, amit anyukám főz, de mivel alapból egészségesen élünk, nem szokott zsíros kaja lenni, általában kis adagot eszem és a desszertet kihagyom.
2016. máj. 29. 18:47
 6/12 anonim ***** válasza:

Dehogynem, masszív anorexia, és ha nem kérsz segítséget, majd 45 kilónál is lötyögni fog ez-az, meg még fogyni akarsz.

Te tudod, ha csúnya, lassú halált akarsz, akkor folytasd csak.

2016. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hogy lehet ennyi mindent enni kevés kalóriában? OK, hogy nem eszed őket mindennap, de a rengeteg gyümölcs és zöldség az már sok kalória, biztos mást értesz rengeteg alatt, mint én, pedig én sem 5 kilót s van, aki eszik annyit naponta...


A mennyiség egy dolog, de eszel elég fehérjét? Sok zöldség és gyümölcs mellett ez szerintem jogos kérdés, amúgyis sokan elhanyagolják. Sok jó fehérjeforrást soroltál, végülis összejöhet, arányok kérdése.

Ezzel együtt többet kéne enni mozgás mellett. Ha anélkül ennél 1000 kcalt, hát kicsi a súlyod, talán az anyagcseréd se gyors, de edzés mellett durvább a dolog (ha nem is olyan tragikus, mintha még kevesebb lenne s rosszabb ételek).


Hova sietsz a fogyással? Ha van is rajtad még egy picike felesleg, azt kényelmesen is leadhatod.

2016. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utolsó, ne mondj már hülyeségeket? hova fogyjon? egyértelmű, hogy kezdődő anorexiája van, vagy már benne is van a sűrűjében, inkább egy jó szakorvos kéne neki, mer így szép lassan halálra éhezteti magát...
2016. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az anorexiát sokszor fehérje-, koleszterin- és zsírszegény étrend okozza. Meggyőződésem, hogy a mai zsír- és húsfóbia miatt van ennyi anorexiás fiatal. És persze mindig fogyókúrával kezdődik, nullkalóriás salátákkal, egészségesnek gondolt zsírszegény, koleszterinszegény, emiatt gyakran tápanyagszegény ételekkel.

Az 52 kg még pont jó, esetleg kicsit kevés is ehhez a magassághoz, vannak egyéni eltérések izomzat, testalkat, csontozat terén. Én 51 kg vagyok 163 cm-hez, és tökéletesnek érzem a súlyomat, minden nehézség nélkül tartom jó ideje, bármennyit eszem, pl. húst, belsőségeket és telített zsírokat is a zöldségek és gyümölcsök mellett, minden nap (gabonát, cukrot, olajat, tejterméket viszont nem). És fogalmam sincs, hány kalóriát eszek meg egy nap, mert annyit eszek, amennyivel jóllakom és kész. Nemrég elkezdtem intenzívebben mozogni, így lehet, hogy 1-2 kilóval nehezebb leszek, ha jobb lesz a zsír-izom arányom.

A palacsinta kapcsán: bár általában véve nem esek kísértésbe a legfinomabb ételektől sem, néha teszek kivételt, főleg, ha valaki jó szívvel nekem készít valamilyen finomságot, és nem akarom megbántani. Egy kisebb adagtól nem lesz baj, ha nem minden nap rúg ki a hámból az ember, emiatt sosem éreztem bűntudatot, max. előfordult, hogy megfájdult utána a hasam és pontosan tudtam, mitől...

41/N

2016. máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

OK, most ne fogyjon, szerintem is tömegeljen (bár azt sem mindenki akar s joguk van hozzá), bár izmot deficitben is fel lehet szedni, ha az nem túl nagy s az ember kezdő - de feleslege simán lehet ilyen számokkal, nyilván eléggé gyenge az izomzata.

A párom könnyű fizikai munkás harmincas férfi, 176/66 és fogynia kell, pedig nem szálkásságot várok el, de most pocakja van. Ifjan, gyenge izomzattal 56 kilós is volt, az kicsit kevés volt már neki. S ennél azért vannak soványabbak, bár az már valóban durva szint. Persze női adatokat is látok itt-ott, azt is belevettem az extrapolációba.

Nem látjuk a kérdezőt, de bizonyára nincs sok izma s elhiszem neki, hogy van miből fogynia. Még ha kell is izmosodnia, a feleslegét bizonyára nem ártana leadnia egy ponton.

De abban igazad van, hogy lehet, hogy jobb, ha nem szólok, mert itt súlyosabb bajokról van szó, ne is gondoljon fogyásra, gyógyuljon meg...

2016. máj. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!