Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez még mindig anorexiás tünet...

Ez még mindig anorexiás tünet lehet? Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Szóval,tavaly 3 hónap alatt több mint 10 kg-t lefogytam,éhezéssel+rengeteg sporttal.Persze én nem tudtam hogy anorexia alakult ki,de anya igen és el is mondta nekem.Én persze nem hittem neki,de aztán lassan rájöttem,hogy igaza van.Próbálok változtatni,de naponta alig eszem kb. 500 kcalt és sajna,ha többet eszem,lelkiismeret furdalásom lesz..heti 3x járok konditerembe,ahol mondják,hogy többet kéne ennem az izom miatt,ezért van,hogy pár napig többet eszem,de aztán meg napokig semmi,mert félek,hogy hízok...A súlyom miatt rengetegen szekáltak,még a szüleim is mondták,hogy 1-2 kilót le kéne adnom,és hát miután rájöttem milyen érzés fogyni és vékonynak lenni,nem akartam abbahagyni...és asszem ez az érzés kezd visszatérni:(

2016. máj. 29. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez anorexia.

Amivel nem ártana pszichológushoz fordulnod!

2016. máj. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szintis Zoli ***** válasza:
Az első lépés, hogy megértsd, 500-al meghalsz. Aztán merned kellene megenni a BMR-ed (testtömeg és aktivitásfüggő). Ettől még tuti nem hízol. Ha ez megvan, irány a doki.
2016. máj. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem konditerembe kéne járni, hanem pszichológushoz vagy más szakemberhez (orvos, pszichiáter). A súlyos testképzavar, súlyos étkezési zavar (neked mindkettő van) nem fog magától elmúlni, mert a viselkedéseden hiába tudsz változtatni egy rövid időre, a gondolkodásod ugyanaz marad.
2016. máj. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De hogyhogy a hízástól félsz, az éhhaláltól, izombomlástól, szervkárosodástól, tápanyaghiánytól nem? Sokkal fontosabb az egészséged, mint az, hogy feljön-e 1-2 kiló, márpedig könnyen lehet, hogy így is vézna vagy s direkt jót tenne.

De tudom, hogy az anorexiások gondolkodását én soha nem érthetem meg. Segítség kellene neked, sokan nem tudnak maguk kilépni ebből, egyszerűen nem tudnak egészségesen gondolkodni...

2016. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 toobitter válasza:
Kedves kerdezo, kerlek a sajat erdekedbdn szedd ossze a batorsagod es fordulj orvoshoz, ez nem jatek, en nem anorexias voltam de mas etkezesi zavarral kuzdottem es a mai napig halas vagyok magamnak hogy mertem segitseget kerni.
2016. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!