Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki 1 hónapig nem eszik...

Ha valaki 1 hónapig nem eszik és anorexiás lesz akkor a zsír is lefogy róla vagy csak a gyomra szűkül össze tőle nagyon?

Figyelt kérdés

2016. máj. 3. 19:17
 1/7 anonim válasza:

Fogy is tőle, de a gyomra iszonyúan összemegy.

Én 2 hónapig nem ettem kórházban és (annó 8 évesen)

54 kgról 37re fogytam kb

2016. máj. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az izma is eltűnik, és amikor majd megint eszik, azt egyből tartalékba rakja a szervezete, tehát zsírba. Ezért értelmetlen koplalva fogyni.
2016. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fogy róla zsír is, de nagy mértékben izom is, ezért a végeredmény gusztustalan és visszataszító lesz. Nem beszélve arról, hogy szélsőséges esetben bele is lehet halni, de néhány maradandó egészségkárosodásra mindenképp jó eséllyel pályázol.
2016. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyomorszűkülésben nem hiszek, de valami biztos történik e téren is.

Zsírt is veszít, izmot is, zsírt persze valószínűleg sokkal többet, a test fenn akarja tartani az életet, amihez ez logikus s a tapasztalat is ezt mutatja.


Egy hónap alatt olyan rengeteget nem lehet ám fogyni, egyeseknek különösen lassan megy ez, szóval ha elég kövér volt az elején, akkor 1 hónap után is kövér lesz.


Az anorexiának ezekhez semmi köze, ha nem anorexiásan koplal valaki, akkor is hasonló folyamatok zajlanak a testében.


S természetesen nem tuti,hogy visszahízza, ami lement, ahhoz kalóriatöbblet kell. Nem egy ember fogyott le véglegesen koplalással, nem ajánlott, mert egészségtelen, necces, keveseknek jön be, sokáig vigyázni kell utána, de nyilván nem lehetetlen a dolog.

2016. máj. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ez szörnyű :/
2016. máj. 4. 19:12
 6/7 Szilvus78 válasza:

Én voltam anorexiás. Ez egy nagyon komoly dolog, és nagyon összetett! Lassan alakul ki, az ember észrevétlenül csúszik bele. Nem úgy történik, hogy egy hónapig nem eszik valakik, és akkor már anorexiás. Ez a betegség egy komoly táplálkozási zavar, aminek a hátterében énkép zavar áll, annak a hátterében pedig szintén áll valami (valamilyen lelki sérülés). Az anorexiás elutasítja az ételt, de általában nem úgy, hogy mától nem eszik, és az úgy is marad. Először csak bizonyos ételeket, majd egyre több mindent, végül marad egy-két étel-ital, amit hajlandó elfogadni. Ez pedig szépen meg is hozza a várt eredményt: az anorexiás fogy. Örül, mert ezt akarja. Csakhogy egy idő után nem tud már leállni a dolog, kényszeresen, betegesen ragaszkodik a rögeszméihez a táplálkozással kapcsolatban.

Kérdésed az volt, hogy összeszűkül-e a gyomor, vagy lemegy a zsír is. Mindkettő összejön. De ezen kívül más is: gyengül az izomzat, fellépnek a hiánybetegség tünetei: fáradtság (amit sokáig nem vesz észre az ember, inkább szomorkássá válik!!), bőrszárasság, hajhullás, fogak romlása, gyomorfájdalom, emésztési zavarok, ízületek fájdalma, állandó rosszkedv, sírósság, depresszió, leáll a menstruációs ciklus. És még sorolhatnám. Nálam a fogak romlásán és a hajhulláson kívül minden bekövetkezett. Hihetetlen nehéz volt kimászni belőle, de nekem sikerült orvos nélkül. Egy ismerősömnél átcsapott bulímiába. A poklok poklát járja azóta is (9 éve).

Szóval ha úgy érzed, hogy elindultál az anorexia útján, kérj segítséget!!!!

Ha fogyni akarsz, akkor semmiképp ne dönts a koplalás mellett! Ha nem is leszel anorexiás, egy hónap "nemevéssel" semmilyen tartós pozitív eredményre ne számíts! alakítsd át a táplálkozási szokásaidat, és válassz valamilyen sportot! (Én a Callanetics-re esküszöm! Próbáltam mindent, a Callanetics-et 18 éve csinálom, ez a legjobb, de meg kell tanulni JÓL csinálni.)

Remélem, segítettem, és messze elkerül az anorexia!

2016. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat ne aggódjatok mesziről elkerülöm a koplalást eszembe se volt csak kiváncsi voltam erre. :)
2016. okt. 26. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!