Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez még bulimiának számít?

Ez még bulimiának számít?

Figyelt kérdés
Sokáig bulimiás voltam, naponta hánytattam magam, de aztán rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább, és szép fokozatosan elkezdtem leszoktatni magam róla. Már nagyon ritkán fordul elő, maximum félévente egy-kétszer, amikor nagyon magam alatt vagyok, bezabálok, és annyira feszül a hasam, hogy muszáj újra csinálnom. De csak egyszer, aztán hónapokig megint semmi. Igyekszem ezt is elhagyni, de nagyon nehéz. Ez még bulimiának nevezhető? Egészségügyi kockázata így is van?
2016. jún. 9. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez az, mert a bulimia ugye falási rohamokkal járó kényszerbetegség és ez azt jelenti, hogy te még akkor nem gyógyultál ki belőle teljesen.

Kockázata így is van, ha belegondolsz, ugyanúgy károsítja a fogakat a hánytatás miatt.

2016. jún. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, hiszen a falás-hányás rohamok még mindig jelen vannak, bár az nagyon jó dolog, hogy egyre ritkábban. Szerintem ez is egy olyan mentális betegség, amiből hihetetlen nehéz kigyógyulni, mert ad egy biztonságérzetet, a megszokottság miatt, ezért térsz vissza hozzá, ha rossz a hangulatod. A fogaidat és a nyelőcsöved ugyanúgy károsítja a hányás, viszont közel se annyira, mintha napi szinten csinálnád. Félévente egyszer minden jó magyar ember kidobja a taccsot. Szóval a fizikai részétől eltekinthetünk, de szerintem mentálisan is így tovább.


A bulimia egészségügyi kockázata a kiszáradáson, súlyos fogyáson kívül még a nyelőcső és a fogak károsítása, a mentális részre meg már kitértem.

2016. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!