Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ugye ez nem számít bulimiának?

Ugye ez nem számít bulimiának?

Figyelt kérdés

Néha (1 hónapban max 2-3x) hánytatom magam. Amikor sokat eszem és szégyenlem hogy annyira tele van a gyomrom és bűntudatom van, hogy annyit ettem. Olyan gusztustalannak tartom. És miután hánytam tisztábbnak érzem magam.

Szerintem ez nem bulimia. Vannak amúgy emésztési bajaim. Kiskoromban is volt a májammal meg az epémmel baj, talán ezért kell sokszor hánynom, és ezért terheli meg a gyomrom az étel. És nem hányok napi szinten sem mint a bulimiások, csak azért gondoltam megkérdem, hogy mégis lehet-e az?



2016. jún. 23. 07:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

"Olyan gusztustalannak tartom. És miután hánytam tisztábbnak érzem magam.

Szerintem ez nem bulimia."


Pedig az! Nem az számít hányszor csinálod, hanem az, hogy attól érzed magad jól!

2016. jún. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem.
2016. jún. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De, bulimiás vagy, és MÉG nem hánytatod magad napi szinten. MÉG!
2016. jún. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Normális hogy jobban érzem magam utána. Akinek gyomorrontása van, és kipakolja ami rontja a gyomrát utána ő is jobban érzi magát, nem? Szóval nem lehet, hogy ez is ilyen emésztési zavar?
2016. jún. 23. 09:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel amiatt hánytatod magad, mert bűntudatod van az evéstől, bulimiás vagy. Kérj segítséget!
2016. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Najó, szerintem ez akkor sem az, de azért köszönöm a válaszokat.:)) Ha meg mégis az, akkor megoldom egyedül is. Nincs szükségem arra, hogy a családom megint csalódjon bennem.
2016. jún. 23. 19:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Épp a tagadás fázisában vagy, nem fogod tudni magad megoldani, de hiába is írjuk, a betegség egyik velejárója, hogy teljesen normálisnak gondolod magad.
2016. jún. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jólvan. Köszönöm a válaszokat...
2016. jún. 24. 14:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Tagadhatod... a fogad fogja banni meg a gyomrod, mert hamarosan folyamatosan hanyingered lesz es borzalmas fajdalmaid, ha nem hanyhatod ki a kajat. Tudom, mit beszelek, merten is sokaig voltam bulimias, ugyanilyen tahsdo fazissal kezdve.

Mindegy, ugy c.s.zed el, ahogy akarod.


Youre choise.

2016. jún. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem cseszem el, csak könnyítek az emésztésen. Rossz érzés lelkileg is mikor tele van a gyomrom.

De nem kérek több választ, köszönöm.

2016. jún. 24. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!