Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan éljek egészséges...

Hogyan éljek egészséges életmódot 14 évesen?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy a nagyanyámmal élünk, ő főz min den nap, de nem túl egészségeset, és megbántani se szeretném, hogy nem eszek belőle, de nem szeret új ételeket kipróbálni, maradi, így nem vehetem rá hogy mást, máshogy főzzön. Mit tegyek?
2016. jún. 23. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:

egyed csípős paprikával, ha unalmas, utcáról szedjed ami éppen érik.

Jó az amit főz, csak edzél, az izom életed végéig elkisér, az a kaja 2 napig van benned.

2016. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentedet, habár nem volt túl építő jellegű. Mozgok, iszok rendesen, csupán az étellel van egy kis gondom, és nem igaz hogy 2 napig van bennem, mert a káros tartalom mint a sok olaj, felszívódnak tapasztalataim szerint, ez a bőrömön, komfortérzetemen is meglátszik-
2016. jún. 23. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:

az olaj nem szívódik fel, nem tudsz elolajosodni, de ha ez zavar, használjatok zsírt, mostanában már megint ez a divat nem vicc.

De ez a legnagyobb gondod, váltsatuk elektromos sütőre, érezhetően jobb az étel, nem ég oda, kevesebb olaj kell, stb

2016. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elektromos a sütő, tudom hogy kevesebb olaj kell, de nem én rakom alá az olajat, és nem fogadja el az építő jellegű tanácsaimat, így mostanában már nem is annyira erőltetem, csak megemlítem.
2016. jún. 23. 17:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Az étolaj tényleg gáz. Pedig a nagymamák még általában tudják, hogyan és mit kell főzni, főleg ha még emlékeznek, mit ettek gyerekkorukban. Kérdezd meg tőle, ő emlékszik-e, és hogy amikor ő gyerek volt, evett-e bárki is finomított étolajjal, margarinnal készült ételeket. És hogy akkor hány kövér embert látott. Hátha ezen elgondolkodik.

Az én nagymamám 89 éves kort ért meg, és az ő főztje csúcs volt. Persze ő neked kb. a dédmamád lehetett volna. Szerencsére anyukám is hasonlóan főz (csak zsírral, mindent friss alapanyagokból, kerüli az ipari élelmiszereket), de nyitott új dolgokra, receptekre is. Egy gond van csak vele, nem hiszi el, hogy a cukor kis mennyiségben is egészségtelen ("csak egy kicsit tettem a lecsóba, mert így jobb az íze").

A Te nagymamád hisz benne, hogy az ő főztje tökéletes, és jót akar neked. Nem sok mindent tudsz tenni, főleg, ha nem akarod megbántani, vitatkozni vele.

2016. jún. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit necces lehet ez is, de talán próbálhatsz főzni magadnak. Ennyi idősen én már anyámat is ebéddel vártam néha, de vannak elég egyszerű ételek is.

Nem tudom, miket főz, de nem tudsz válogatni belőle? Hogy pl. megeszed a húst és salátát eszel mellé, nem nokedlit vagy sült krumplit? Abszolút nem hajlandó máshogy főzni? Nem mást, csak kicsit kevesebb vagy másmilyen zsírral? Az nem változtatja meg alapjaiban az ételt... Nekem van egy csomó régi ételem, mindössze a liszt, étolaj, cukor és effélék nincsenek benne, le vannak cserélve másra. Sok különbség nincs, csak kicsit még finomabb. Ma pl. klasszikus borsóleves volt, mandulagaluskával, kókuszzsírral...


Te ismered, neked kell lavíroznod az érzelmei körül, megértem, hogy nem akarod megbántani, de meg kéne értenie, hogy ez neked probléma s valami kompromisszumot körni vagy ideális esetben konszenzusra jutni... Azt szeretné, hogy egészséges legyél s szeresd s edd a főztjét, ezért talán egy kis változtatásra is képes... De te ismered, te tudod, hogyan lehetne ezt megértetni vele, illetve hogy egyáltalán van-e erre esély.

2016. jún. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt azért hozzáfűzöm, hogy az emberek táplálkozásába beleszólás necces dolog, de mivel a kérdezőt is érinti, ez az ő táplálkozása is, hátha van esély. Mert amúgy nemigen lenne. A párom anyja cukorbeteg, túlsúlyos, dohányzik... Az orvos rávette pár lépésre, de én nem érzem, hogy bármi esélyem lenne az egészségtudatosságommal és tudásommal. No, nála nehéz ennem, mert ő iszonyatosan szénhidrátosan és egészségtelenül eszik az én nézőpontomból, olykor ipari hulladékokat (olcsó margarin, az ilyen miért létezik, ez számomra rejtély. az íze mindenesetre iszonyatos). Ami nekem szomorú, szeretném, ha sokáig és minél egészségesebben élne, de mit tehetek én? Mondok infókat, amiknek nincs sok hasznuk s nagyritkán viszek ételt, ami általában sikeres s egyben egészen okés is.

Ha valakivel együtt él az ember, talán többre lehet képes, de megvannak az igen komoly határok. A táplálkozás kicsit olyan, mint a vallás.

2016. jún. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!