Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vérszegény, tojásra érzékeny...

Vérszegény, tojásra érzékeny nőnek vegetáriánus (hal-tojás-tejtermékek fogyasztásával) étrend mennyire ajánlott?

Figyelt kérdés

Ha több napig nem eszem húst (vörös hús, máj, stb), akkor szédülök, ájuldozom, a tojástól meg émelygek, max havi 1-2 fér bele tiszta formában (főzve, sütve, rántotta, stb, de sütiben mondjuk nem érzek ilyet).


Ilyen feltételek mellett vegetáriánus életmód mennyire ajánlott? Vagy heti 1-2-re csökkenteni a hús bevitelét?


Szeretnék tudatosabban, egészségesebben étkezni, ahhoz elvileg ez a javallott. Fogyni is jó lenne (tudom, nem a hústól hízik az ember, de minthogy krumplit, rizst, kenyeret nagyon ritkán eszek, péksütit nem is emlékszem, mikor fogyasztottam utoljára, hónapok óta olaj nélkül- max nagyon kevés olívaolajjal- sütök, nagyon mást nem tudok már változtatni). Meg egy csomó vegán barátnőm van, kicsit rám is rám ragadt a nagy környezetvédelem.


Köszönöm előre is!


2016. jún. 24. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem csak a húsokban található vas.Itt van pár ötlet.

[link]

2016. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Aki halat eszik, az nem vega.

Ha érzékeny vagy a tojásra, akkor neked nem való a tojásty tartalmazó étrend.

Ha nem bírod hús nélkül, akkor neked egészségtelen a vega étrend.

Egyél egészségesebben, miért kéne emiatt elhagynod a minőségi húst, nem értem. Az teljesen oké, könnyebb vele a tápanyagbevitel és a fogyás is (bár ez utóbbi komplikált és egyeseknek elég logikátlan dolgok segítik elő... de alapvetően a hús jól laktat, a fehérje már cvsak ilyen, ráadásul húsból van sovány, ami tud segíteni kis kalóriakeretnél).

Azért elég kevés ember van, aki nem bírja a húsmentességet, a testnek alapvetően nincs rá szüksége. Nem lehet, hogy a hús kiesésével fontos tápanyagok esnek ki, mert nem értesz eléggé hozzá? Nem is egyszerű, engem érdekel és sokat olvasok, de tényleg nehéz, főleg, hogy az embereknek egészen más tud lenni az egészséges. Találd meg a saját utadat, ne azt kövesd, ami egyesek szerint egészséges, de te nem működsz vele jól.


Még ha egy magasabb fehérjebevitelt is alapozol kicsit zsíros húsra, ez még elég kevés kalória, rengeteg más kell hozzá, hogy ne legyen koplalás. Tuti van még mit kezdeni az étrendeddel, ha fogyni akarsz s nem megy.

2016. jún. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van mit kezdeni vele, alapvetően mennyiségi problémáim vannak (ebben segítene a tudatosság- amin meg valamilyen diéta, étrend melletti elköteleződés lendítene sokat) :D Meg az édességek. Szeretek sütni. Ez lesz a vesztem. Meg a magyar konyhát is kedvelem.


Maga a tápanyagbevitel nem tudom, mennyire okés, nem nézettem meg az étrendem dietetikusokkal, de mindenesetre próbálok a neten olvasottak, egyetemen tanultak alapján eligazodni. Aki halat eszik, az meg lehet, hogy nem vega, de sokan a halat nem tartják húsnak (egyébként miért lehetne nagyböjt idején halat enni a magyar hagyományok szerint?), ennélfogva bizonyos felfogás szerint belefér a vegetáriánus étrendbe. Azért én már találkoztam olyan vegetáriánussal, aki semmilyen húst nem evett, de halat igen, gondolom ő ilyen liberális vegetáriánus volt.

2016. jún. 24. 20:17
 4/4 anonim ***** válasza:

A jó minőségű, nem feldolgozott hús nem egészségtelen, persze a legjobb a szabadon tartott állatok húsa. A máj tele van vitaminokkal, nagyon jó, ha eszed. A halak, tengeri puhatestűek húsa alapjában véve nagyon egészséges, de persze itt is felmerül a származás kérdése (tenyésztett vagy vadon élő, melyik élőhely mennyire szennyezett stb.). A tojásra lehet, hogy érzékeny vagy, ebben az esetben inkább ne edd, vagy csak a sárgáját (ha nem allergiás vagy a tojásfehérjére, csak intoleraciád van, a sárgája valószínűleg nem okoz gondot). Étolaj helyett jobb választás a vaj, a ghí, a kókuszzsír és a zsír, olivaolajban nem célszerű sütni, bár sok helyen ezt vitatják.

Ahogy most eszel, az közelít a paleolit étrendhez. A napi fehérjebevitel fontos, át kell gondolnod, miből tudnád fedezni a tojáson kívül. Ha a paleót választod, húsból, belsőségekből, és esetleg sajtokból. Ha tágabban értelmezve vegetáriánus lennél, akkor ehetnél halat, tejtermékeket, gabonákat, száraz hüvelyeseket (köztük szóját). Az olajos magokban is van valamennyi fehérje, ezt mindkét irányzat tartalmazza, de erre nem érdemes alapozni. A zöldségek és a gyümölcsök fogyasztása mindkét étrendben nagy hangsúlyt kap, de ezek fehérjebevitel szempontjából nem sokat érnek. A magas keményítőtartalmú ételek és a cukor a vegetáriánus étrendbe beleférhetnek, a paleóba semmiképpen sem.

Gondold át, melyik étrend passzol hozzád jobban, esetleg formáld egyiket vagy másikat (esetleg mindkettőt) úgy, hogy neked a legjobb legyen. Ha egy héten csak kétszer ennél húst, akkor a másik öt napon más fehérjeforrást válassz. Ha nem hagyod el teljesen a húst, akkor valószínűleg nem kell kiegészítő vitaminokat, étrendkiegészítőket szedned.

Azzal, hogy nem eszel krumplit, kenyeret, péksütit, már nagyon sok jót tettél magaddal. Ne a vegán barátnőid véleményére hallgass, hanem a saját tested üzenetére. A szóját még vegetáriánus étrend esetén is jobb, ha elkerülöd.

2016. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!