Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki rossz körülmények...

Ha valaki rossz körülmények között él (koszos mellékhelyiség, fürdő, koszos konyha, mosogató, macska az asztalon, nem jól elmosott edények, evőeszközök stb) attól lehet állandó hasmenése? Folyt köv.

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm régóta panaszkodik, hogy napi szinten 2-3x hasmenése van, segítsek, mitől lehet mit tegyen, mert orvoshoz nem mer menni, ugyanis fejébe vette, hogy akkor semmiképp se ussza meg a tükrözéseket, így inkább szenved meg találgat. Amit eddig megfigyelt az az,hogy többnyire délután van ez nála, a nap többi részében semmi baja, nem fáj semmilye stb. Próbált diétázni, kerülni egyes ételeket, összetevőket stb de semmi összefüggést nem talált. Én se értettem a dolgot, nem vagyok orvos, DE! tegnap fent voltam a lakásán és akkor megdöbbentem mi van ott. Nem mondtam neki semmit, amilyen gyorsan lehetett haza is mentem de jól gondolom, hogy lehet ettől? Mert akkor valahogy finoman megpróbálnám rávezetni és segíteni neki megoldani ezt a helyzetet.
2016. júl. 1. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet. Sok más problémát is okozhat a higiénia hiánya. Mondjuk légzőszervi megbetegedéseket.


Az asztalon mászkáló macska önmagában nem jelentene problémát, ha rendszeresen lenne takarítva és az állat is oltva/gondozva van.

2016. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok mindentől lehet. Lehet idegi alapon is, de okozhatja fertőzés is (gombák, paraziták, vírusok), vastagbélpolyp vagy vastagbélrák, lisztérzékenység is állhat a háttérben, de hormonális oka is lehet (pl. pajzsmirigy túlműködés) stb.

Tehát okozhatták az ottani körülmények, de lehet más oka is. Hülyeség ezzel nem elmenni orvoshoz, nem feltétlen tükröznék meg. Legalább széklet mintát adjon le, abból is sok kiderülhet.

2016. júl. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!