Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem érzek éhséget és...

Miért nem érzek éhséget és jóllakottságot?

Figyelt kérdés
Már egy jóideje nem érzem egyiket se. Ha egész nap nem eszek se vagyok éhes, pedig korog a hasam, de nem érzem, hogy éhes lennék. Ettől függetlenül eszek rendesen, már a megszokott idöpontokban, de mikor eszek nem érzem hogy mikor kellene leállnom. Sokszor csak akkor veszem észre, hogy abba kellene hagynom, mikor már fáj a hasam és hányingerem van. De még akkor se érzem, hogy jól lennék lakva. Mitől lehet ez?

2016. júl. 11. 17:33
 1/5 Szintis Zoli ***** válasza:

Anorexia miatt fogytam kórosan soványra. Majd ezt megfejeltem néhány pszichés gyógyszer következetlen szedésével. Rá pár napra teljesen elmúlt az éhség és szomjúságérzésem. Ennek már 4 éve és nem jött vissza azóta sem, hiába rendeződött a súlyom.

Úgy eszem, hogy soha nem vagyok éhes. Akkor sem éhezem meg, ha egy napig nem eszem. Eszem így is, mert másképpen nyilván meghalnék. Én sem érzek jóllakottságot, illetve folyamatosan azt érzem, akkor is, amikor épp elkezdek enni. Csak azt érzem, amikor már feszít a gyomrom.


Az orvosok szervi okát nem találták, így marad a hormonális ok vagy a pszichés, illetve ezek kombinációja. Valami anno megborult és nem állt helyre.

Mivel találgatni nem igazán tudom, és nem is szeretném, hogy mennyit kell enni, ha fogyni, hízni vagy stagnálni akarok, a makrószámolást hívtam segítségül. Egész jól megy. Nem mondom, hogy ez normális, de egyelőre ez van.

2016. júl. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, hasznos volt :) nem akartam oda írni de nekem is volt gondom az anorexiával és azt hiszem azóta van ez így. Nem tudom pontosan. Csak nem tudtam hogy mással is van ez így. Nálam a gyógyszerek nem játszottak, szóval akkor gondolom vmi a hormonokkal borulhatott meg. Köszi, a makroszámolás után meg utána nézek
2016. júl. 12. 11:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Más ok is lehet, nekem (s még oly sok embernek, mert ez tipikus mellékhatása) a ketogén diéta szüntette meg szinte teljesen az éhségérzetemet. Azóta hiába eszem akár sok szénhidrátot hosszabb távon, a régi éhségérzetem nem jön vissza s ennek örülök is. De ha épp egyáltalán nincs éhségérzetem (mert valami enyhe azért szokott lenni), akkor is érzem, ha ennem kell vagy ha már jóllaktam. Ezek nélkül a jelek nélkül nehéz lenne, de persze megoldható, hogy az ember a szokott vagy akár mért, számolt mennyiséget eszi kötelességszerűen.

A jóllakás sok szénhidrátos ételnél nem jön el. Pl. rizs, kenyér esetén fél kiló után ugyanott van, mint előtte, csak rosszabbul vagyok. Nem is nagyon eszem ilyesmit.

Persze más ok is lehet, de az étrend nagyon komolyan képes befolyásolni ezeket.


Akármi is az ok, próbálj normálisan enni, ha tudatosan, akkor úgy.

2016. júl. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szintis Zoli ***** válasza:

Ne zárd ki a psziché lehetőségét sem!

Ha a kajával való viszonyod nem jó (pl. félsz, vagy bűntudatot érzel evés után), az agyad simán képes letiltani az éhséget. A térfogat is sokat számít. 500-600 Kcalt simán be tudok vinni ugyanazokkal a makrókkal úhy, hogy pukkadok és úgy is, hogy észere sem veszem, hogy ettem. Ez pedig éhség szempontjából sem mindegy.

2016. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2016. júl. 18. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!