Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reggeli. Jó ez így? Mi lenne...

Reggeli. Jó ez így? Mi lenne az ideális közepes fizikai munkához?

Figyelt kérdés
Kettő zsömle egy kis tea vajjal,4-4 szelet olasz felvágottal meg egy paprikával,mindezt fél liter kakaóval leöblítve mennyire jó vagy épp rossz reggeli...lb ezt szoktam enni minden nap...
2016. júl. 14. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

a mindennapos felvágott evés idővel tönkreteszi az emésztést. főleg az olasz, túlzottan tartósítva van. a nagyüzemileg termelt paprika szintén gázképző. Mindez megfűszerezve káliumozott sóval ... szóval hamar megöregszel!

A TÁPLÁLÉK AZ CSAK IS SZERVES EREDETŰ, ÉS EZ IS CSAK ALAPOSAN MEGRÁGVA EMÉSZTHETÓ!

2016. júl. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mi lenne a jó kaja reggelire?
2016. júl. 14. 08:28
 3/4 anonim ***** válasza:

A zsömle az a pékáru, amit megeszel és jöhet a másik. Majd azután is. Nem telít el, nem ad energiát. De persze én is eszem azt néha :) A vajjal, felvágottal alapvetőleg nincs gond, bár én nem szívesen fogyasztok felvágottakat. A paprika attól függ, mi helyileg, földben termesztett paprikát eszünk. A kakaó cukros, hirtelen megdobaj a vércukorszinted, majd egy kis idő múlva az megzuhan. Ha nem cukros, akkor oké, bár egy joghurtital vagy turmix sokkal jobb lenne.


Mi a "tökéletes" reggeli közepes fizikai munkához? Ezek, akármilyen párosításban elfogyasztva: Zabkása gyümölccsel, rántotta, főtt tojás, tükörtojás, teljes kiőrlésű kenyér, pirítós (tk kenyérből) kókuszzsírral, sok zöldség. Inni víz, zöld tea, gyümölcslé, turmix. Egy nagyobb turmix sok faygasztott banánból, tejjel, fahéjjal akár az egész reggeli is lehet. :)

2016. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kinek mi a jó, erre nincs recept, de a zsömle nem az igazi, ahogy felvágott s kakaó helyett is jobb lenne valami rendes fehérjeforrás.

Ami a párom reggelije könnyű fizikai munkához (8 órát kell végigdolgoznia vele s még 16km biciklizés is van szintkülönbséggel): zabkása, rizs és rántotta, krumpli tojással, süti lekvárral, kakaós-banános-mazsolás rizs. Édesszájú, nagy szénhidrátigényű a szentem, s bármi megfelel neki, ami szénhidrátos és 1000-1200 kcal.

De ez csak ő. Nekem pl. nulla kalória az ideális reggelire, s van, aki napi sokszor eszik keveset... Az étrendünk is más. S van, aki gyors szénhidráttal is tartósan jóllakik, s van, aki csak enervált és éhes lesz tőle s persze a kettő között is vannak dolgok.


Rendes, tápanyagdús, rendes mennyiségű fehérjét is tartalmazó étel kellene.

2016. júl. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!