Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudni szeretném, hogy más...

Tudni szeretném, hogy más inzulinos cukorbetegnél is előfordult-e már, hogy kiborult, elege lett a diétából, inzulinadásból meg úgy általában mindennel? Dühkitörések előfordultak-e másnál is?

Figyelt kérdés
Csak inzulinos cukorbetegek válaszait kérném!Köszi!
2010. ápr. 17. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

igen, volt már olyan, h annyira untam az egészet, h azt mondtam anyámnak, h már nincs kedvem beadni se, vagy amikor pl szar lett a hba1c-m, akkor azt mondtam az orvosnak, h mér basztat, inkább hagyna megdögleni.


amikor egész nap odafigyelek, de mégis 16 a cukrom, akkor azt mondom, h inkább leszarom az egészet, és majd ha 10 év múlva meghalok, legalább nem fogom bánni, mert legalább azt csinálhattam, amit akarok.


képtelen vagyok szigorú diétát tartani, minden kis szarságra odafigyelni. inkább eszek ami jól esik,néha kocsmázni is elmegyek, de nem vagyok hajlandó, még a saját érdemben sem kínozni magam.

2010. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan "csak" terhességi cukrom volt, de inzulinoztam, diétáztam. Igen, néha én is kiborultam, nem volt elég, hogy nem ehettem azt, amit akartam, sem annyit, amennyit akartam, állandóan éhes voltam, még szurkálni is kellett magam egész nap, borzasztó volt. Minden tiszteletem azoké, akik ezt egy életen át tudják csinálni.
2010. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szia!Köszi a válaszokat!


Első válaszadótól kérdezném,hogy amikor magas a cukrod,akkor mit csinálsz?Volt-e már olyan,hogy nem adtál be inzulint?És akkor mi történt?

Tudod én nagyon ki tudok borulni,amennyire tudom tartom a diétát is,de unom az állandó kajázást,én sose ettem ennyiszer és már ebbe is belefáradtam.Hiába emelem az egységeket és eszek kevesebbet,akkor is 15,18 a cukrom.Már elegem van!

Várok még válaszokat!

2010. ápr. 17. 16:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

alap, h akkor beadom az inzulint, ha magas. azért bekómálni nem szeretnék.

mondjuk én annyiban vagyok más, h inzulinpumpám van ilyen: [link]


és ezzel azért némiképp könnyebb az élet. kérdezd meg az orvosod, h lehet-e ilyened. igaz, sokba kerül, de el nem lehet mondani a különbséget. ezzel könnyebb beállítani a cukrodat, akkor ehetsz, amikor tényleg szeretnél. nem kell éjjel virrasztani, nem kell hajnalban felkelni.

2010. ápr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,nagyon rendes vagy.

Már beszéltem régebben a dokival ezzel kapcsolatban,de nem javasolta,mert allergiás vagyok és nagyon izzadok is és még nem tudom mik voltak a kifogásai,ezért nem eröltettem a dolgot.De majd megemlitem neki újból!

Köszi mégegyszer!:))))

2010. ápr. 18. 21:25
 6/8 anonim ***** válasza:

szia!én is diabétes vagyok és nekem is vannak hasonló gondjaim de nekem általában akkor ha túl alacsony a cukorszintem.ilyenkor az élő fába is belekötök és sajnos olyan embereket is megbántok akiket nem kéne!ezért én azt az elvet követem hogy annyit eszem amennyi jólesik és ehez mérten adom be az insulint.jelzem ez csak akkor működik ha jól ismered a tested reakcióját az insulinra!

z.zs

2010. ápr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát én mérés nélkül is tudom,mennyi a cukrom,ezek a kitörések teljesen függetlenek attól,hogy alacsony vagy magas.Van úgy,hogy nem is eszek,azt mégis magas,nem értem mitől,hogy működik ez az egész.Már 11éve kinlódok,eddig semmi gondom nem volt,ez 2 éve kezdődött egy altatásos kisműtét után.De már zavar és nem tudom hogyan küszöböljem ki.Már szerintem a családom idegeire megyek.

2010. ápr. 19. 21:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg kell ismerned a tested és a jelzéseit. Én 4 éve vagyok cukros, most vagyok 22, és csak az utóbbi időben megy fel többször, akkor is max 16-17re, de azért, mert stresszelek minden szarságon. A családi életem szar, az iskola szar, minden szar (elnézést a kifejezésért, de még ez is visszafogott megfogalmazás), a harmadik orvosom van már, mert kevesebbet ért hozzá, mint én, a beteg, és akkor elvárnák, hogy mindig jó legyen a cukrom, és leszúrnak, ha nem tökéletes, a család szintén, a nagy okosok nem értik meg, hogy nem tudom 8 alatt tartani folyamatosan, na olyankor legszívesebben baltával mennék nekik. Nekem csak ebből van elegem. De felmegy a cukrom, ha ideges vagyok, ha front van, ha rosszat álmodok, ha menstruálok, stb. Plusz érzem is, ha felmegy, mert olyankor általában megfájdul a fejem vagy remegni kezdek. Egészen más, mint mikor leesik, én olyankor vagyok ideges és bunkó, izzadok, reszketek, alig látok, plusz fel tudnék falni egy egész elefántot. :D Egyébként nem értem ezt, ha ilyen régóta vagy cukros, miért nem váltasz inzulint? Én Novorapidon meg Lantuson vagyok, akkor eszem és annyit, amennyi jól esik, ahhoz igazítom a Novorapid adagját, Lantust este tíz és éjfél közt adom be, amikor eszembe jut, bár ez állítólag nem jó. Ha meg magas a cukrom, mármint nagyon, ilyen 15-17 körüli, beadok 2-3 egység novorapidot csak úgy, és az pár órán belül leviszi. Engem az zavar igazán, hogy mikor leesik a cukrom, ennem kell, emiatt nem tudok fogyókúrázni, diétázni, elmenni bárhová, mert mindig kell, hogy legyen nálam kaja. -.- Idegesítő.
2013. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!