Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vega lettem! De folyamatosan...

Vega lettem! De folyamatosan ég a gyomrom. Miért? 17/f

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már lassan 1,5 hónapja hogy nem eszek semmi húst csak halat. Azonban folyamatosan ég a gyomrom, borzasztó érzés mindennap így lenni... Miért van ez? Hiányolja a szervezetem a húst? Előre is köszönöm.

#vége #gyomorégés #húsnélküliélet
2016. aug. 9. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, az embernek alapvetően nem kell hús, te pedig ráadásul eszel is húst (a hal is állat). Hallottam 1-2 kivételes esetről, ahol a delikvens mégsem működött hús nélkül, bár meg kéne nézni, hogy hogyan evett.


Mit eszel, illetve mennyiben más az étkezésed, mint korábban (az evidens részen kívül)?

Az is lehet, hogy véletlen egybeesés, mindenesetre itt senki sem távdiagnoszta, ki kéne vizsgálni, hacsak nincs valami nagyon egyértelmű változás az étrendedben, ami indokolhat ilyet, de passz, mi okozhat effélét...

2016. aug. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te nem lettél vega, csak biz. húsokat nem fogyasztasz, csak halat. A hal is hús! Valaki anno elterjesztette, hogy a hal az nem hús és valamennyire benne maradt a köztudatban. Ez is olyan hülyeség, mint az biz. 5 másodperces szabály... Szóval a halhús van, a hal húsból van és aki csak halat eszik, más húst nem, az nem lett vegetáriánus.

A megváltozott táplálkozás okozhatja és a stresszes életmód is, de az is, hogy most jobban reagál a szervezeted pl. kávéra, cigire, nehéz ételekre, cukros dolgokra, esti evésre.

Nézd meg a neten, melyik ételektől éghet a gyomrod és vagy csökkentsd vagy szüneteltesd ezeket vagy ha nem szeretnél biz. ételekről lemondani, akkor azt is megtalálod a neten, hogyan kell elkészíteni gyomorkímélően.

Szóval a stressz is létrehozhatja a tüneted, és a stressz akkor is létrejöhet, ha hiányként éled meg a biz. húsok kerülését.

2016. aug. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy aki halat eszik csak, az peszkateriánus. Voltam én is "vega", csak a halat ettem nagy ritkán. De nagyon meghíztam, alig szedtem le magamról... a gyomorégés lehet sok mindentől, de mivel azóta van, h nem eszel húst, emiatt lehet.
2016. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Igazatok van így tényleg nem vega életmódot folytatok. Halat gyakorlatilag 1,5 hetente eszek egyszer, mivel fiatal vagyok, kell a fehérje, szóját pedig nem vagyok hajlandó megenni (sok rosszat hallottam róla). Gyakorlatilag ez a hús mentes dolog nálam még 1-2 hónapig fog tartani, gyarkorlatilag az oka a "tisztulás" és most nehogy vallási dolgokra gondoljatok, a bőrömet szeretném tisztítani mivel színész vagyok stb, ezért fontos a külső, és valóban észrevettem hogy sokkal szebb a bőröm mióta nem eszek húst. Ennek a gyomorégésnek pedig utána nézek! Köszönöm szépen előre is:)
2016. aug. 11. 10:35
 5/5 anonim válasza:
A gyomrod a nehéz ételekre van ráhangolódva. 2-3 hónap és megszokja az új kosztot.
2016. aug. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!