Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok a nap első...

Miért nem tudok a nap első felében enni?

Figyelt kérdés

16 éves nagyon vékony fiú vagyok.

Az a problémám, hogy reggelente képtelen vagyok enni. Tehát, ha ébredés után ~1,5 órán belül eszem, akkor evés közben hányinger/rosszullét jön rám. Ha kicsit később táplálkozom, akkor is nagyon rosszul esik, de már nem olyan borzasztó.. Utána legkésőbb 13 óra körül megjön az étvágyam egészen lefekvésig. Mostanában hajnal 1 körülig fent vagyok és gyakran még lefekvéskor is iszonyat éhes vagyok, de sokszor már lusta vagyok enni csinálni, mert úgyis mindjárt alszom.


Mit tehetnék, hogy reggel tudjak enni? Mivel nyáron itthon vagyok ezért nem olyan nagy probléma, de suliidőben nincs háromnegyed órám reggel megenni egy kisebb szendvicset (mert gyorsabban képtelen vagyok hányinger nélkül reggelizni).

Próbáltam, hogy nem reggelizek, viszont akkor még rosszabb, mert akkor az ebédhez sem jön meg az étvágyam..


Pihenek eleget és szoktam mozogni is, vizet iszom eleget szóval nem tudom mit tehetnék még..


2016. aug. 10. 13:55
 1/2 anonim válasza:
Nekem is volt egy ilyen időszakom aztán rájöttem, hogy én az omlettért vagyok oda szóval reggelente csinálok magamnak egyet és azt jószívűen meg is eszem. Viszont meg kell találnod azt az ételt amit Te szeretsz és Te kívánsz még reggelente is is
2016. aug. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor ne egyél. Én ebben a korban már régesrég nem reggeliztem, rájöttem, hogy az nekem rossz. Eleve nem kívántam enni soha reggel, de enervált és éhessé is tett a reggeli. Természetes időszakos böjtölő vagyok. Nagyon sok év gyakorlatom van reggelizésben és több évtized reggeli nélkül, gyerekkortól mostanáig. Mindig rossz volt a reggeli és mindig jó volt a hiánya. Kipróbáltam már összetételű reggelit, nem ugyanaz, de mindig rossz. Szóval van ilyen is. Az összbevitel számít, nem az elosztás, azt inkább csináld úgy, ahogy neked megfelelő.


A vékonyság már gond, többet kellene enned. Ezt délután is megoldhatod, bár a kisebb evési ablak sokaknál akadályozza az alapos evést. De van, aki egyetlen étkezésre simán betolja az egész napi szükségletét, sőt többet...


Egyél akkor, amikor tudsz. Ha nincs problémád a reggeli hiányából (nem vagy éhes, energikus vagy, minden OK), akkor nincs szükséged rá, úgy tűnik.

Persze lehet, hogy mást meg tudnál enni, nem tudhatom. Én reggel a világon semmit nem bírok enni. Volt idő, amikor reggeliztem. 11-kor és kizárólag egy picike gyümölcsöt. De ez is csak tűrhető volt, nem jó.

2016. aug. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!