Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi ideig elhet valaki, ha...

Mennyi ideig elhet valaki, ha egesz nap 90%-bsn csak Cola Light-ot iszik?

Figyelt kérdés
Egy baratomrol van szo, eleve tulsulyos (40 eves, 180 cm/150 kg), napi 3 litert megiszik reggeltol es 10 eve kb nem lattam mast inni! Vizet ottjon, de azt is alig ihat. Nem tomiti el az ereit? A belso szerveiben.mit okozhat?

2016. aug. 14. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tudom, hogy kinél mit okozhat de azt tudom, hogy nagymamámnak a testvére 1956-ban kimenekült Amerikába. 1960-as évektől kezdve a mamám testvére minden hónapban küldött csomagot a mamának, és mindig volt benne coca cola. Ő még úgy küldte, hogy ez egy jó orvosság szinte mindenre. Utána olvastam, és tényleg gyógyhatású italként árulták. Később amikor már itthon is kapható volt nagymamámnak mindig venni kellett. Szóval a mamám 1980-as évektől kezdve már szinte csak colát ivott.. 89 évesen halt meg, combnyaktörés okozta gyulladás miatt..:(

SZóval nem lehet tudni kinek mennyire árt a cola. Mamám mindig azt mondta, hogy ő azért szereti mert a gyerekkori migrénes fejfájása elmúlt, és mindig fittnek érezte magát. ( hát tényleg tudott felkapálta a kertjét egyedül még 80 évesen is)

2016. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugye 95+ százalék víz, némi érdektelen összetevő, ami az ízét adja, koffein (3 literben úgy 4-5 kávényi, ez még nem olyan vészes), széndioxid, tartósítószer meg édesítőszerek. Talán az utóbbiakat mondanám némileg egészségtelennek, de ettől még szvsz nagyjából bármeddig elélhetne, de persze a 150 kiló miatt nem fog. Inkább azzal lehet nagyobb gond, amit eszik, nem azzal, amit iszik.
2016. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

Hú.. hát ez változó...

Arról hallottam, az az mondta az egyik tanárom, h volt egy ember, aki két héten keresztül csak hamburgert, és cola-t ivott (semmi mást), mert csináltak rajta egy tesztet, ugye h mennyire kártékony is ez. Bele halt ebbe a férfi... Nem tudom h ez mennyire igaz, de biztos van valami alapja, úgy h biztosan nem egészséges egyik sem.

A kóla még a fogakat is roncsolja (állítólag) és igen nagyon nagyon egészségtelen...

Hát 150 kg nagyon sok... ha így folytatja, nem lesz jó jövője, próbálj vele leülni beszélgetni, kipróbálni valamilyen sportot, jó tudom mondani könnyű, de én például apukámmal szoktam gördeszkázni, de egy olyannal, aminek hullámgördeszka a neve. Pakson szerintem találsz. Nagyon hasznos, sokat lehet vele fogyni. Ott az úszás, meg az egyéb dolgok. Nah de az a fontos, h a colát ne igya, mert mindenre egészségtelen. Jah és nem is veszi el a szomját, ezért iszik többet. Próbálja ki, mondjuk a teát, v a szürtvizet

2016. aug. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 héten át valaki csak kólát és hamburgert eszik attól nem fog meghalni, legfeljebb hízik 20 kilót. Sokan jönnek olyan történetekkel aminek nincs valóságalapja. Ha igaz lenne, akkor ma sok embert, gyereket temetnénk el napi szinten mert a legtöbben a mekiben esznek minden nap.

A cola már nem olyan egészségtelen mint ahogy a híre mondja. A szénsav miatt romlik a fog,de ha valaki fantát iszik annak is romlani fog.

A colában koffein van, ami a fiatal gyerekeknek nem tesz jót. De ugye a kávé és a tea sem, hiszen mindkettőben több a koffein.

A coco cola light-ban nincs kalória, nincs cukor, szóval nem a colától hízott valaki 150 kilót, hanem az egészségtelen táplálkozás, és a lustaság miatt. Ez nagyobb gond mint a cola ivás.

2016. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors választ! Próbáltam már beszélni vele, nagyon nehéz. Egyszer már lefogyott, de visszajött neki. Az a baj, hogy ő nem tud normálisan enni, hanem, ha van is szinte eltünteti fél perc alatt. Az egész családja kövér sajnos, bár ez inkább a táplálkozási szokásaik miatt van. Esténként még külön kaját is csinál, amit gondolom jó sok kenyérrel bezabál. A Colánál arra is gondoltam, hogy mi van a benne lévő ragacsos olajos anyaggal? Ugye, ha megmelegíted felforralod - van erről videó is a neten - látható mi van benne. Nah most ez másabb állagban, de benne van. Ez nem lehet negatív hatással a vérére, ereire? Vagy éppen lehet, olyan jó, mint a lenmagolaj? (bár ezt kétlem)
2016. aug. 14. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!