Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mely gyümölcsök illetve...

Mely gyümölcsök illetve zöldségek tartalmaznak kevés vasat?

Figyelt kérdés

A héten voltam vérvételen, aminek az eredménye kimutatta hogy magas a vasam. 26 umol\l-ig normális, nekem meg 37 lett. A háziorvost még nem volt lehetőségem kifaggatni erről.

Úgyhogy szeretnék olyan ételeket enni, amiben kevés vas van. Ezekről persze olvastam, de kifejezetten zöldség és gyümölcsök vastartalmáról nem találtam semmit. Vérszegénységről és magas vastartalmú ételekről rengeteg oldal van, de nekem pont az ellenkezője kellene. :D


Van más is akinek magas a vasa? Persze akiknek nem az, azoknak is szívesen fogadom a véleményét\segítségét! :) Előre is köszönöm!


2016. aug. 14. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én leletemben 32,2-ig volt normális és nekem 47,8 lett. Háziorvosnál más ügyben voltam, megmutattam a leletet, de azt mondta, hogy amiatt ne aggódjak.

Akkoriban sok C-vitamint szedtem, szerintem lehetséges, hogy amiatt lett magas. Nem szedsz véletlenül te is? Azóta visszavettem a C-vitaminból, de még nem voltam újból vérvételen.

(Ezzel együtt a transzferrin is magas lett, 45%-ig jó és nekem 80% lett.)

2016. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

C-vitamint pont nem szedtem, viszont a vérvétel előtti este megittam egy pohár grapefruit cseppet (természetesen vízzel hígítva :D) és az tele van C-vitaminnal. Remélem csak ez volt a "bűnös", mert a többi értékem jó.

2016. aug. 14. 18:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem ilyen transzferrin nincs a leletemen (hacsak nincs valahogy másként feltüntetve) pedig jó lenne azt is látni. :)
2016. aug. 14. 18:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Eszel húst? Sokat? Ha igen, elsősorban az lehet a probléma. Főleg a vörös húsokban, belsőségekben, kagylókban található jóval több vas, mint amire a szervezetünknek szüksége van.


A zöldségek, gyümölcsök szinte mind vasban szegények; egyedül a spenót, sóska, egyéb sötétzöld levelű zöldségek tartalmaznak kicsit több vasat (a normál érték fenntartásához elegendőt, de nagyon nehéz lenne túlmenni rajta ezekből). A hüvelyesek viszont elég sok vasat tartalmaznak, tehát ha sok babot, lencsét eszel az is lehet a hunyó.

2016. aug. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, imádom a húsokat, elég sokat is eszek belőlük, tudom hogy ezt le kell csökkentenem. Tehát akkor a zöldségek gyümölcsök nem "ártalmasak". :) Sajnálom, mert a sóskát is szeretem, de akkor ezt is mellőzöm.

Köszönöm szépen a választ! :)

2016. aug. 15. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!