Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek nem veszélyes az...

Szerintetek nem veszélyes az állati fehérjék teljes megvonása? -Vegán

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, egy vérvizsgálat után kiderült, hogy olyan magas a koleszterinem, hogy gyógyszert kéne rá szednem. Az orvos, tekintve, hogy fiatal vagyok, nem akarta ezt a megoldást (én sem), így egy 3 hónapos diétát írt elő, a hal kivételével mindenféle állati eredetű ételt kerülnöm kell. Tekintve, hogy nincs túlsúlyom, ez nem veszélyes? Maga az orvos mondta, hogy egyáltalán nem híve ennek, de sajnos ez van, ezt kell. Rólam annyit, hogy utálom a zöldségeket, salátákat, halat, tofut, szóját, tulajdonképpen mindent, amit előírt. Egy - két napig még le tudom erőltetni a torkomon, de aztán hányingerem lesz, rosszul érzem magam, erőtlen, kedvtelen vagyok, amit pl. egy jó steak tökéletesen helyrehoz.. Volt már valakinek hasonló? Mit tennétek?
2016. aug. 24. 10:50
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Hopp, az még kimaradt, hogy a tojás nélküli tészta sem opció. Nem akarok annyi szénhidrátot enni..
2016. aug. 24. 10:53
 2/23 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más, van aki tökéletesen elél csak gyümölcsön, van, aki erőtlennek érzi magát hús és sok fehérje nélkül.


Nagyon sok vegán étel van, amiben nincs "sok" szénhidrát, bár újra kéne értékelned a dolgokat a jelen helyzetben, 100g tésztában nincs sok szénhidrát és egy finom paradicsomos, bazsalikomos szósszal nagyon finom. Rengeteg egyéb laktató étel készül csak növényekből, keress rá különféle receptekre és próbáld ki őket, nem kell leragadni a tofu-saláta-szójacuccok kombónál...

2016. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
azt nem értem, hogy csak tojásfehérjéjét miért nem ehetsz? nyilván a sárgáját ne egyed, de a fehérjéjét eheted sztem, de kérdezz rá a dokinál. amúgy meg nem veszélyes ez a diéta, csak változatosan kell egyél, amiben egy dietetikus segíthet, meg multivitamin sem árt. én még ajánlanám a vegán fehérjeport/amiben nincs tejsavó csak rizsprotein, borsófehérje/, én is ezt iszom,mert én meg tej és glutén mentesen eszek,de viszont csak a csirkét tudom már megenni, a disznó és marha hústól szarul vagyok. szóval proteint tudsz más forrásból is beszerezni, hüvelyesek pl.
2016. aug. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
3 hónapig nem veszélyes megvonni az állati eredetű fehérjéket, ha növényi eredetű fehérjét eszel helyettük.
2016. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nyilván nem veszélyes, mert emberek ezrei nem esznek húst és semmi bajuk nincs. Néhány ásványi anyag, vitamin pótlására kell odafigyelni, akkor, hogyha rosszul van összerakva az étrended, vagy nem tartod be rendesen. Ilyen pl. a vas, mert az az állati eredetű táplálékból könnyebben bevihető.
2016. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm szépen a válaszokat! Ki fogom próbálni mindet.
2016. aug. 24. 13:03
 7/23 anonim ***** válasza:

Mennyi a koleszterined? LDL/HDL arány?

Amúgy nem a magas koleszterinszint, hanem a koleszterinmolekulák oxidációja a veszélyes. Lehet, hogy valójában teljesen egészséges vagy. Bár azzal, hogy utálod a zöldséget és a halat, egy csomó hasznos anyagtól fosztod meg a szervezeted, ezen jobb lenne, ha változtatnál. A tofu és a szója felejthető...

A teljesen koleszterinmentes étrend nem garantálja, hogy alacsonyabb lesz a koleszterinszinted. A vérben lévő koleszterin túlnyomó részét a szervezet termeli, mivel a koleszterin nagyon fontos egy sor élettani folyamathoz. Az, hogy milyen koleszterinszint az egészséges, nem bizonyított, és lehetnek benne nem kis egyéni eltérések is (pl. idősebb korban magasabb a normális). Másrészről ha az étrendeddel viszel be koleszterint, azzal megkönnyíted a szervezeted munkáját, mert kevesebb koleszterint kell magának előállítania, de számottevően nem befolyásolja az összkoleszterinszintet.

A túl alacsony koleszterintszint egyébként összefüggésbe hozható egy rakás betegséggel, pl. időskori demencia.

Szerintem maradj a jól bevált steaknél, de egyél hozzá annyi zöldséget, amennyit csak bírsz, sőt még annál is többet :)

2016. aug. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem egészségtelen, épp ellenkezőleg.


Növényi étrenden amúgy egyáltalán nem gond a fehérje-komplettálás és ugyanolyan teljes értékű fehérjékhez jutsz hozzá. A legjobbak a hüvelyesek, olajos magvak, szója.

2016. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%
A szervezetünknek halál mindegy, hogy növényi vagy állati fehérjét kap-e, ugyanis nem tudja megkülönböztetni őket. Nem kell olyat enned, amit utálsz, tájékozódj és állíts össze magadak egy tetszetős étrendet. Például a hüvelyesek is rengeteg fehérjét tartalmaznak, ezeket csak könnyebben legyűröd, mint a tofut. Zöldséget enni pedig kell, nem lehet csak húson élni.
2016. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%
A zöldségekből, hüvelyesekből, gabonákból is ugyanúgy fel lehet venni minden szükséges tápanyagot. Sokkal egészségesebb.
2016. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!