Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehetne lefogyasztani? A...

Hogy lehetne lefogyasztani? A barátnőm fia 14 éves,175 cm magas és 105 kg. Anyuka egyedül nevelte, elétette a reggelit, ebédet, vacsorát. Olykor az ágyába is vitte.

Figyelt kérdés
A gyereknek még a szendvicset sem kellett soha megcsinálni magának. Elhízott, de nagyon. Lóg a hája a hasán. Mozogni alig tud. Állandóan a számítógép előtt ül (napi 10 óra minimum), és játszik. Hogy lehetne fogyókúrára bírni? Hogy lehetne lefogyasztani?

2016. aug. 29. 12:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Kezdésnek mondjuk, hogy nem tesszük a szája elé az ételeket.

Enni egyen a konyhában.

Majd teljes étrendváltoztatással. A kenyeret, pékárukat, lisztes dolgokat rögtön tiltó listára tenném. Ahogy a süteményeket, mekis ételeket, pizzát is.

Helyette csirkét, halat, lazacot, marhát enne, rizzsel, sok zöldséggel, teljes kiőrlésű tésztával ha ez kell a kajához.

Majd ott van a mozgás. A napi 10 óra számítógépezés lecsökkenteném napi 3 órára. A többi órában hasznossá teheti magát. Otthon takarítson ( mozog, fogy) menjen sokat sétálni, és mivel elég túlsúlyos, így befizetni egy konditerembe ahol megfelelő módon sportolhat.

Röviden:

Figyelni a napi ételmennyiséget, és minőséget, és figyelni a napi testmozgást.


De biztos vagyok benne, hogy nem fog működni. Az aki annyira lusta, hogy a kaját is az orra elé teszik, és 10 órát lóg a gép előtt, az nem is akar változtatni az életén. Nem gond, de azért én elmagyaráznám neki, hogy ha ilyen életmódot folytat tovább, akkor a 30 évét nem fogja megélni.

2016. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
Ezt idő közbe kellett vol a észrevenni mikor megindult hízni. Most már nagy eséllyel egy kocka dagadt gyerek marad. Aki 25 évesen már a számítógéojez se fog tudnj odaülni.
2016. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha nem akar ö szemelyesen lefogyni , akkor sehogy
2016. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Anyuka pici fiacskája. Most már nézegesse...
2016. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ehhez te kevés leszel.

Ezt anyukának már rég észre kellett volna vennie és valamit tennie kellett volna, ő rontotta el. Ha ő nem partner ebben, akkor nem fog menni. Mert neki kéne ezt megbeszélnie a fiával és neki kéne segítenie.

Ha te jössz elő ezzel, akkor tuti az lesz, hogy cseszegeted az ő pici fiát.

2016. aug. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Kamaszkorban ez elég nehéz eset.

Ha én lennék az anyja, kivárnám, amíg elkezdik érdekelni a lányok, és az első szerelmi bánatnál rávenném, hogy kezdjen el komolyabb étrendváltoztatást és mozgást, addig nem valószínű, hogy lesz elég motivációja.

Addig is (ha ez még nem történt meg) utánaolvashatna az egészséges étrendnek, esetleg bevonhatna valakit, aki ért hozzá. Amiket így megtanul, azt továbbadhatná a fiának és otthon mindkettejüknek ez alapján főzhetne. Házon kívül már a fia dönt, miket eszik.

A számítógépezést (és a tévét is) én is bekorlátoznám, nem csak a fogyás miatt. Megfelelő érvekkel talán a sráccal is el lehet fogadtatni a változásokat, ha nem sikerül, lehetnek nagy háborúk... De szerintem az anyuka nem fogja ezeket megtenni, kényelmesebb neki így, talán attól is fél, hogy elveszíti a fia szeretetét, azért nem szabott eddig korlátokat, és azért szolgálja ki.

2016. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm. Minden hozzászólás hasznos volt. :)

Anyuci valóban elrontotta, most már látja. Lehet hogy ehhez én kellettem? :) Már lassan 1 éve összetartozunk, de még nem költöztünk össze. Pontosan a gyerek miatt. Egyszerűen megijedtem a helyzettől. Sőt, bevallom (csúnya dolog amit írni fogok) de szégyellem is a gyereket, amikor együtt megyünk valahová. Mindenki mutogat a hátam mögött, hogy "na apuka jól eleresztette a gyerekét..."

Nem tudom, hogy lehet-e változtatni a gyereken. Pár év múlva felnőtt lesz. Mi van ha nem lesz munkája, nem tud megélni? Mi tartsuk el egész életében? Nagyon rossz tanuló, úgyhogy sanszos, hogy nem lesz belőle az, ami szeretett volna. Amikor megismerkedtünk, akkor csak lestem hogy anyuka zabáltatja. Óriási adagok, óriási kalóriák, 2 zacskó chips egyszerre. Ráadásul pillanatok alatt megeszik mindent, és még szerintem enne. Tragédia! Nem igazán tudom mit hoz a jövő. Ha felszed még 20 kilót és egész nap a számítógép előtt fog ülni, akkor vége lesz a kapcsolatunknak. Nem tudom felvállalni így. Azt még el kell mondanom, hogy 1 évvel ezelőtt még 80 kg volt. Már az is sok volt, de ez a 20-25 kg 1 év alatt a nagy zabálás miatt, na az félelmetes. És tényleg nem igazán szólhatok bele, csak finoman, mert anyuka nem szeretné ha szóban megbántanám a gyerekét azzal ha finoman piszkálom a súlya miatt. Merthogy állítólag az nem tenne jót neki.

2016. aug. 29. 13:56
 8/22 anonim ***** válasza:
Olvasgasd a hozzászólásokat a Fogyókúrák kategóriában, sok hasznos dolgot lehet olvasni. Vedd rá a párodat, hogy váltson életmódot a fiával együtt (amennyire lehet). Lehetnek ezután is óriási adagok, mondjuk párolt zöldségekből, tojásból stb., de mivel ezek táplálóbbak, a srác nem fog egész nap enni... :) Viccen kívül, sok fehérjével, zöldségekkel és egészséges zsírokkal nem fogja úgy tömni magát, hamarabb és kevesebb kalóriával jól tud lakni és még fogyni is tud, érdemes kipróbálni. A mozgást pedig megpróbálhatnátok együtt csinálni, pl. elvinni őt olyan (őt is érdeklő) programokra, ahol jó sokat kell gyalogolni.
2016. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem szereti a zöldségeket. :(

Én fogytam nemrég 10 kg-ot, kezd ideális súlyom lenni. Tudom hogy kell fogyni és mindennek az alapja a mozgás és a megfelelő ételek. Az a baj, hogy én és párom e szerint eszünk. De a gyereknek a párom lement a boltba ma kora reggel is, és vett péksüteményeket. Egyből az jutott az eszembe, hogy "hát én ezt feladom". Hiába célzok rá, hogy a gyereknek azt kellene reggeliznie, amit mi is eszünk. A válasz az, hogy de a gyerek ezt kérte, mert megunta a teljes kiőrlésű dolgokat. Nem tudom kezelni a problémát. Ma reggel már azon gondolkodtam, hogy nekem ez a "probléma" nem kell az életemben, gondolkodni kell a szakításon még ha fájó is. A legnagyobb gond az lelkileg, hogy a barátnőmmel semmi gondom nincs, szeretjük egymást. Viszont a nevelési módszereit nem tudom elfogadni. Nekem is van két gyermekem, eddig közösen neveltük volt nejemmel őket, és összehasonlítva a két gyerek normálisan lett nevelve, nincs is probléma velük semmilyen területen (súly, mozgás, tanulás, szabadidő eltöltése, sport)

2016. aug. 30. 08:37
 10/22 anonim ***** válasza:

Egy 14 éves gyereknek már el lehet magyarázni, mi egészséges, mi nem és miért. El lehetne beszélgetni vele arról, hogyan érezte magát 80 kilósan, és most, és milyen kilátásai vannak az életben túlsúlyosan. Ha nem tud lekattanni a péksütikről, akkor csinálhatjátok azt, hogy ha a hét 6 napján csak egészséges ételeket eszik, 1 nap ehet bármit, amit megkíván, persze nem kilószámra. Vagy másik kompromisszum, ha megeszi az egészséges ebédet/vacsorát, desszertnek kaphat 1 kis darab csokit vagy akármit. Több ne is legyen otthon belőle. Vagy ehet egy péksütit reggelire, MIUTÁN megevett egy 3 tojásos rántottát és 2 paradicsomot. Ha nem megy, nincs péksüti. Eleinte kínlódni fog, de így meglesz a "jutalma".

A gyerekekre jellemző, hogy nem eszik meg a zöldséget, mert "nem finom". Ő már elég nagy, hogy megértse, vannak olyan ételek, amiket nem (csak) azért eszünk, mert finomak, hanem azért, mert fontosak az egészségünk miatt. És ha elég gyakran esszük őket, megszokjuk az ízüket és egy idő után már finomnak fogjuk érezni.

A számítógépet is lehet motivációként használni, pl. 1 óra séta = 30 perc gépezés. 1 óra segítség a házimunkában = újabb 30 perc gépezés.

Ha emiatt már a szakítás is megfordult a fejedben, az gáz. Én nem adnék fel ezért egy jó kapcsolatot, szerelmet. Inkább feladatnak, "küldetésnek" fognám fel a dolgot, maradnék és próbálnék segíteni. Ha nem megy, akkor is már csak pár év, és elindul a saját útján. Addig is megpróbálhatnál megértőbben hozzáállni a fiúhoz, ha van rá alkalom, beszélgetni vele, de először el kell nyerned a bizalmát. A barátnődet pedig támogatni lelkileg, mert neki sem könnyű megváltozni és változtatni a nevelési módszerein.

2016. aug. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!