Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A müzli valóban olyan egészség...

A müzli valóban olyan egészséges, mint a híre?

Figyelt kérdés
A 90-es években felkapott volt, sok reklám volt róla, hogy fogyaszt és nagyon jó a hatása a szervezetre. Igaz vagy sem?
2016. szept. 6. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a híre olyan egészséges. A müzli kevésbé. Számold össze, mit tartalmaz és már tudod is.
2016. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A müzlivel semmi gond, a probléma az, hogy nehéz belőle annyit enni, amennyi még rendben van. Ugye egy nulla víztartalmú szénhidrátbombáról beszélünk, amit tejbe teszünk. Három dl tej száz gramm müzlivel az akár 600 kcal, van, akinek az majdnem fél napi kaja, pedig ez egyáltalán nem tűnik komoly mennyiségnek ránézésre.
2016. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző, van, akit laktat a szénhidrát, illetve tud keveset enni a müzliből... De egyesek esetében az van, amit írtál, igen. Én is ilyen vagyok. De van, akinek szuper reggeli egy nagy halom szénhidrátbomba.


Nem tartom egészségesnek a müzlit, persze ez részben emberfüggő is. Nekem semmilyen szénhidrátból nem egészséges a sok, még a zöldségek elmennek, de ennyi.

A glutént nem tartom jónak, a sok egyszerű cukrot sem. Nem tudom, milyen müzliről van szó.


Dehogyis fogyaszt. Nincs étel, ami fogyaszt. Engem pedig direkt akadályoz a fogyásban, szénhidrátbomba lévén, ami engem aztán sosem laktat, csak enervál. Mi fogyasztana benne?

2016. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen müzli. Elég nagy különbségek lehetnek összetételben...

Ha a bolti müzlire gondolsz, sok gabonapehellyel, cukorral, mazsolával, aromákkal, nyomokban diófélékkel, akkor az tuti nem fogyaszt, még csak nem is egészséges.

Múltkor olvastam egy paleo müzli receptet, az más kategória, bár abban is van nem kevés kalória, de legalább csupa egészséges összetevőből áll.

2016. szept. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző, az nagyon jó, hogy kalóriadús, legalább nem kell egy mázsát megenni belőle a jóllakáshoz. Az embernek sok energia kell naponta, örülök, hogy nem legelészünk...

Nekem fogyni is a tömény ételekkel megy, jobban laktatnak.

2016. szept. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!