Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek ebedre?

Mit egyek ebedre?

Figyelt kérdés
Miután vegzek az iskolában (legtöbbször fel kettőkor) általában étterembe szoktam menni ebedelni, ami azert nekem nem annyira jó, mert dietazom, es sosem tudom, hogy mit ehetek, es mi az, amit egyáltalán nem szabadna ennem. Legtöbbször pl. salátabárba szoktam menni, es ott szoktam különböző salátákat enni. Tudnátok mondani olyan eteleket, amiket az ember dieta alatt is nyugodtan fogyaszthat etteremben?
2016. szept. 12. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Főzeléket ehetsz, és natúr sült sovány húst salátával.
2016. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rizst, krumplit, leveseket, salátákat és halakat.
2016. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Diéta s főleg mennyiség kérdése. Az is számít, mit szeretsz s mivel laksz jól. Én egy vagon salátától is éhes maradnék, nekem sok fehérje és sok zsír kell a jóllakáshoz, én nyilván így eszem, ha fogyni akarok, ha nem.


De húsokat simán ehetsz a saláta mellé. Ha a főétkezésed is saláta, akkor milyen lehet a napi fehérjebeviteled (még ha van is a salátában pl. hús, az bizonyára nem sok)? (De lehet, hogy neked az ebéd csak egy lightos kis semmi és máskor eszel rendesen, ez lenne a jobbik eset.)

Eleget kell enned. Ha mondjuk nem vagy éhes délelőtt és alig eszel ebédre, akkor tudnod kell nagy és alapos vacsorát tartani... A napi összbevitel a legfontosabb, nem lehet kiragadni egy étkezést.

2016. szept. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Zöldséges ételek, sovány húsok, halak, tengeri dolgok, saláták, teljes kiőrlésű ételek, rizs


Az olajban sült dolgokat, fehér lisztes dolgokat, tésztát, zsíros ételeket, vörös húsokat kerüld.

2016. szept. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Csak lehetőleg ezeket ne mind egyszerre.
2016. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!