Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mirt iszik annyit a ferjem, a...

Mirt iszik annyit a ferjem, a vegen meg alkoholista lesz?

Figyelt kérdés
Van egy 2 eves lanyunk,es ha a ferjem nincs munkaba,akkor mindig iszik,sor,bor palinka,mindent megiszik,van amikor teljesen berug.En hiab mondom neki,hogy neigyon,nemhallgat,hol otthon iszik,hol a kocsmaba.Szerintetek mit csinaljak?
2008. okt. 2. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélgess el vele és magyarázd meg neki, hogy nem helyes amit csinál. Nagyon sokat árthat ezzel a kislányotoknak is, mert 2 éves korban a gyermeknek éreznie kell, hogy számíthat a szüleire. Ha a gyerek megszokja, hogy az apja ilyen szempontból kiszámíthatatlan, később önértékelési zavarai lehetnek. Szóba jöhet még az, hogy ketten elmentek szépen egy tanácsadóhoz és elbeszélgettek. Nagyon sok válásnak ez szokott a kiindulópontja lenni és kár lenne, a kislány miatt mindenképp.
2008. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Itt a kérdés elöször is miota iszik?? Van-e valami ami kiváltotta ? Ezek után meg kéne töle kérdezned miért csinálja? Egyátalán van neki erre magyarázata ? Vagy régen is ivott? Vagy csak barátok vitték bele? Vagy miért? Ez a kérdés amit le kéne ülnetek mebeszélni, addig még mig nem ivott aznap !!! Mit válaszolna vajon, kiváncsi lennék, én uyg gondolom sok jora ne számits !!

Nekem volt rokonom aki alkoholista lett és 2 szép gyerek ott maradt anyura, valamit csinálj, probálj meg beszélni vele mielöbb !!!

2008. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
koszi a valszt,de remelem nem ennyire komoly a dolog,lehet hogy csak en latom ennyire.Mas nonek nincs ilyen problemaja a ferjevel?Megirnatok legyszi.
2008. okt. 2. 22:03
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Nekem nincs ilyen problémám. Vagy a munkahelyén nem stimmelnek a dolgok vagy otthon! Ha a szabadidejét piálással tölti, akkor szerintem otthon nem stimmel vmi, mert ha bennt lenne a nagyobb gond,akkor úgy bepiálna, hogy be se kelljen mennie dolgozni-esetleg munka helyett piállna. A drog ambulancián ingyenes a pszichológus!
2008. okt. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nagyon régen együtt élek párommal.ö sem egy mintaférj, mert ha átjön a szomszéd megisznak jo sok alkoholt, de lényeg hogy ne igyon minden nap, meg ha iszik ne legyen agressziv, ja és ha barátokkal iszik azért ne minden nap, mi összejárunk szomszéd...barát,,,stab,,, 1-2 héten belül 1x akkor ihat bárki bármit, nincs ellenvetése senkinek, attol még nem alkoholisra, bár nem tesz jót a szervezetnek ezt hozzá teszem!
2008. okt. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A sogorom is szokott inni,amikor gondolja hogy epp aznap nemfog menni autoval,ferjemmel egyutt szoktak nassolni,1heten 3szor 4szer isznak,de nincsen mindig berugva,az akkor is nagy baj szerintetek?Amugy nemtudom hogy mikor kezdett igy a haverokkal is ivott,amiko meg nemvoltam vele.
2008. okt. 2. 22:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alkolisták nincsenek állandóan "berúgva"csak éppen szinten tartják magukat.Ez a gyerek szempontjából nem éppen előnyös,volt apuka aki azért vesztett gyerekelhelyezési pert,mert a gyerek elött itta az esti 1 sörét!Arról nem is beszélve ennyi italozásnak azért elég szép anyagi vonzata van.Talán sógornőddel próbálj összebeszélni,én bizony aggódnék a helyedben!
2008. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És milyen a viszonyod a férjeddel? ő jól érzi magát otthon? Te mennyit foglalkozol vele? A férfiak akkor kezdenek el inni, amikor nem boldogok otthon, úgy érzik nem tőrődik velük a feleségük érzelmileg, vagy ha gond van a szexuális élettel. sok oka lehet. Próbálj vele bezsélni, és közösen találni a megoldást.
2008. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szüleim 18 év után váltak el. apum is kevéssel kezdte, aztán elkúrta. én ultimátumod adnék neki, most még könnyebb újrakezdeni mint pár év múlva. már ha nem válna be :D
2008. dec. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én apám sajnos súlyos alkoholista volt, reggelire 7 deci bort ivott, elég az hozzá hogy kifordult önmagából, rendszeresen vert minket, majd 15 évvel ezelőtt, 41 éves korában elhunyt (addig bírta).

Ennek következtében én annyira utáltam az alkoholt, hogy egy konyakmeggyet nem voltam hajlandó megenni.

Sokáig tartott, amíg beláttam, hogy az alkoholizmus nem jellemhiba hanem betegség. Viszont ezeknek az embereknek nincs betegségtudatuk. Ezért olyan nehéz a kezelés. És jól teszed, hogy odafigyelsz erre, csak ne gondold hogy túlreagálod, vagy hogy más is ezt teszi - ez tipikus struccpolitika, haszontalan!

A kislányod érdekében javaslom, hogy mielőbb keressétek fel a területileg illetékes alkoholgondozót (az SZTK-s pszichiátriai gondozóban biztos tudnak segíteni, hol van).

Meg kell értetned a férjeddel, hogy ez így nem állapot! Nem lesz könnyű, a végletekig tagadni fog!

Sok sikert!

2008. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!