Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti mennyi gyümölcsöt fogyaszta...

Ti mennyi gyümölcsöt fogyasztatok egy nap?

Figyelt kérdés
Ugye mindehol azt szajkózzák, hogy rengeteg gyümölcsöt kell enni a vitaminbevitel miatt, de egyre több helyen olvasom azt, hogy ezt sem szabad túlzásba vinni. Mi az ajánlott / egészséges napi bevitel? Ti mennyit gyümit esztek? És milyen gyümölcsöket?

2016. okt. 16. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1 almát, 1 banánt, 2 mandarint. Zöldségből nyersen 3-4 félét egy-egy adagot.
2016. okt. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jó vagyok, akkor max. 1-2 dekát, főleg, hogy szálkásítanék és az éhesítő cukorral nekem nem megy.

Egyáltalán nem kell gyümölcsöt enni, ebben bizonyos vagyok, nagyon régen foglalkozom a helyes táplálkozással, főleg a saját egyedi esetemre vonatkoztatva.


A vitaminokat be kell vinni, de nincs előírva, hogy miből. Sokan évtizedeken át nem esznek növényt s még ők is be tudják vinni, amit kell, ha eléggé odafigyelnek, pont úgy, ahogy a vegánok is bevisznek mindent, max. B12-t kell szedniük... Egy kevés gyümölcsöt evő odafigyelő mindenevőt én igazán nem féltek.


Gyümölcsszezonban azért megy több, a kertben főleg gyümölcsfa van... 1 kiló barack, 3 kiló dinnye (azt vesszük, de nagyon ritkán)... Ezek alkalmi esetek, amikor elviselem a szénhidrátos étkezés hátrányait a gyümölcsös élvezet érdekében. Ezekből a gyümölcsökből nem tudok kevesebbet enni, ha épp rendelkezésre állnak.

Télen fagyasztott málna, meggy, eper és banán megy, a már írt 1-2 dkg mennyiségben. Tökéletesen elég számomra, a tápanyagokat másból fedezem. Alkalomszerűen emelem meg kissé.

2016. okt. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 17. 07:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Napi szinten fogyasztok gyümölcsöket, DE csak mértékkel.

Ma pl.120gr almát és 40gr körtét ettem. A rost és vitamin miatt fontos, a cukor miatt mondják a mértékletességet.

2016. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!