Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet attól valami bajunk ha...

Lehet attól valami bajunk ha csak gyümölcsöt eszünk?

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm fogyókúrázik és minden héten tart egyszer gyümölcs napot amikor csak gyümölcsöt vagy töldséget eszik. Ő állítja hogy neki segít, de szerintem ez nem ilyen egyszerű. Szerintetek egészséges?

2016. jan. 17. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak hetente egyszer, akkor semmi baja nem lesz. A gond ha tartósan táplálkozik egyoldalúan.
2016. jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sunshinedoll ***** válasza:
Szerintem h-lyeség, de nem lesz tőle baja ha (!!!) a hét többi napján megfelelően mennyiségű makrotápanyagokat visz be mindenből és változatosan eszik.
2016. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy nap még nem gond, sokan tartanak heti egyszer 36 órás böjtöt probléma nélkül (bár ott már kisit bomlik az izom, persze visszaépül, ha amúgy normálisan eszik), nekem már az is extrém azért...


Még gyümölcsre alapozva is lehet élni, de önmagában kevés, hiszen az összetétele nem megfelelő, maximum óriási mennyiségben jut be elég sok tápanyag, de nem mindenki éget el napi 5000 kcalt... S aki megoldja, az is eszik mást is, kell. A kizárólagos gyümölcsevés nem való az emberi fajnak.

Persze nem is mindenki bírja az özön cukrot.

2016. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!