Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 30 mg/100l ketontest volt a...

30 mg/100l ketontest volt a vizeletemben, ez mit jelent?

Figyelt kérdés
merckformin xr-t kaptam 5 honapja és diétáznom kell ( fehérliszt, krumpli,cukor, rizs tabu) folyamatosan fogyok, amúgy sem voltam kövér de most 55-ról lementem 52-re, amúgy szeretnék teherbeesni, de nem jön a baba, azt mondta a doki h ez segíteni fog. Azt olvastam hogy a ketontest nem jo ha van, mert azt jelenti éhezik a szervezet.

2016. nov. 23. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A számokhoz nem értek, de a ketontestek akkor szoktak megjelenni, ha nagyon alacsony a szénhidrátbevitel (s a fehérjebevitel sem túl magas). Ezzel semmi baj sincs, sőt, kifejezetten előnyös tud lenni.

Az baj, ha ennyire fogysz, gondolom, nem pótolod a kieső kalóriákat. De ha szénhidrátot azért ehetsz, csak bizonyos fajták (ahogy nézem, a gyorsabbak) tiltottak, akkor nem kellene ketózisba kerülnöd...


Kemény éhezéskor is vannak ketontestek, mivel akkor is alacsonyan van a szénhidrátbevitel s ketózisba lép a test. Ez az egész egy nagyon szuper reakció a szervezet részéről. Ha nem bírnánk szénhidrát nélkül, úgy 1 nap böjt után beállna az agyhalál. A ketontesteket fel tudja használni az agy glükóz hiányában (azért glükóz is kell neki, de azt fehérjéből és zsírból is elő tudja állítani a test. meg is teszi, amíg tudja, mert van miből, az agy nem éhezhet...).


Úgyhogy simán van ketózis éhezés nélkül is. A test megkaphat mindent, amire szüksége van. Élelmi szénhidrátra nincs szüksége, csak így átalakul a felhasznált üzemanyag... De ez nem rossz, sokszor pedig kifejezetten jó is lehet.

De ha ketózisba lépsz, annak megvannak a hátrányai, amennyiben nem jól csinálod vagy neked személy szerint az nem jó. Nem mindenki működik optimálisan így... Ezt kivédendő, több szénhidrátot kell enned (a fehérje túlzásba vitele s glükózzá alakítása is meggátolja a ketózist, de ez nem tűnik olyan jó ötletnek).

2016. nov. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszt! Hat nem tudom hogy akkor most a merckformin okozza ezt vagy h maskepp eszek? De teljes kiorlesu lisztet szoktam enni.ezert nem ertem ezt....amugy regota problemam hogy folyton ehes vagyok de nyilvan nem eszek folyamatosan mert akkor 150 kg lennek mar...irtam a nodokimnak is meg endokrinolousnak is kivi vagyok most mit valaszolnak...csak mert olvastam h terhesegnel veszelyes a magas ketontestek szama ezert nem cspda ha nem esek teherbe
2016. nov. 24. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!