Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejallergia kialakulhat 18...

Tejallergia kialakulhat 18 évesen?

Figyelt kérdés
Az nem a gyerekeknél van, és kinövik? Eddig rengeteget ittam, aztán az utóbbi időben kevesebbet. Tegnap este müzlihez, ma reggel gabonapehelyhez ettem, és tele lettem csalánkiütéssel (a tegnapi elég durva volt, még az arcomra is átterjedt). Lehetséges ez?
2010. ápr. 30. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Valami más lehet a csalánkiütés oka. Néhány napig ne igyál tejet,és legközelebb is keveset.Lehet,hogy a tej nem volt friss,főleg,ha bolti tej volt.
2010. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem a tejre voltál allergiás, hanem valami szennyezőre - fene tudja, mit adnak a teheneknek manapság, ami kiválasztódik a tejbe. Egyébként szerintem nem abszolút lehetetlen, hogy allergiás lettél, bár valóban gyerekekre jellemző, különösen akiket idő előtt kezdtek el tehéntejjel táplálni. Ha meglátogatsz egy gasztroenterológust, ő tud szakvéleménnyel szolgálni.
2010. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bármelyik korban, bármilyen allergia kialakulhat.
2010. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

de ugyanaz a tej, amit évek óta iszok. nincs új mosópor, nem voltam új helyen, nem ettem új dolgokat.

Azért gyanakszom a tejre, mert ma azt ettem amikor kijött... mire befejeztem egy tál gabonapelyhet már a nyakam tiszta kiütés volt :/

2010. ápr. 30. 23:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Kialakulhat bármikor, és nem, sajnos nem növöd ki. Én harminc éven át ittam napi fél liter tejet, aztán megkaptam, negyvenhez közeledve.
2010. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár mondjuk ez nem ugyanaz, nekem hasmenésben nyilvánult meg, a kiütés más. De bármilyen allergia kialakulhat, ami nem volt. Pl. sok pollent lélegzel be, lehetsz egy idő után pollenallergiás.
2010. ápr. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
énis egyik napról a másikra lettem csalános, igaz nem a tejtől. szóval az allergia az ilyen. nemvolt, most van-
2010. máj. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!