Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A búzafűvet préselni ajánlják!...

A búzafűvet préselni ajánlják! Az elfogyasztani kívánt mennyiségtől függetlenül kérdezem: Miért ne fogyaszthatnám a búzafűvet préselés nélkül, kis mennyiségben?

Figyelt kérdés

Búzafűről a Wikipédia: „Préselés azért szükséges, mert míg a zöld búzafű növényi rostjait az állatok gyomra meg tudja emészteni, addig az emberi gyomor erre képtelen.”

Rostról a Wikipédia: „ A rostok olyan növényi eredetű szénhidrátok, amelyeket a szervezetünk nem képes megemészteni, ezért eljutnak a vastagbélbe.” – „ fontos a rostokban gazdag táplálkozás. Hatékonyabbá teszik a víz megkötését, az elfogyasztott ételek felszívódását, a bélműködést, az emésztést. Felszívják az epesav sóit és a koleszterint, megkötik az emésztéskor termelődő gázok egy részét. A rosthiányos táplálkozás rövidtávon székrekedést, hosszútávon elhízást, cukorbetegséget vagy akár vastagbélrákot is okozhat.

Székrekedés kapcsán a Wikipédia: „ Lehetőség szerint olyan ételt-italt fogyasszunk, amikben egyaránt találhatók vízben oldódó és vízben nem oldódó rostok is.”



2016. dec. 19. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Magad válaszoltál: mert nem vagy marha!

Meg tudnál enni naponta 1-2 batyu búzafüvet?

2016. dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az zavar engem, hogy az emészthetetlenség miatt ajánlja a préselést... Nehogy ne vegyen valaki présgépet...Nehogy valaki megkóstolja a természetesen nőtt búzafűvet. Olyannal riogat, ami alapvetően jellemző az emberi lényre.

„Préselés azért szükséges, mert míg a zöld búzafű növényi rostjait az állatok gyomra meg tudja emészteni, addig az emberi gyomor erre képtelen.”

2016. dec. 19. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, ebben mi a zavaró. Nekem sincs annyi pénzem, hogy egy használható prést vagyek, de a piac porban, vagy tablettában (netelántán folyadékban is) kínálja a dolgot. És nem csak a fűre kell koncetrálni, hanem a tengeri algákra is. És ott van a csíráztatás, melyet kis ügyességgel könnyedén megtanulsz és fogyasztod a csírát a fű helyett.
2016. dec. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
"Az zavar engem, hogy az emészthetetlenség miatt ajánlja a préselést." - Nem emiatt kell ajánlani a présgépet, mert ez természetes.
2016. dec. 20. 13:22
 5/6 A kérdező kommentje:
A pénzemnek ehhez semmi köze.
2016. dec. 20. 13:25
 6/6 Füvesmisi válasza:
Sok féle rost létezik. A búzafűben cellulóz van, nagyon komoly mennyiségben. Tényleg nem képes emészteni az emberi szervezet. Még ha kis mennyiséget is fogyasztana az ember belőle, nem tudja annyira megrágni, hogy a rostok közti levet eltávolítva, az emberben lévő salakanyagokat képes legyen megkötni. Ráadásul ezek a rostok rendkívül élesek. Még kis mennyiségben is belső sérüléseket okoznak. A 10 éves praxisom alatt 2 ember volt aki nem hitt nekem és kis mennyiségben elkezdte fogyasztani. Az egyik 2 hét múlva- a másik 3 hét múlva kezdett el véreset székelni, ami csak a rostevés végétől számított 1 héttel maradt abba. Szintén csak rágással nem tudunk annyi levet kirágni a rostok közül, amire azt mondhatnánk hatása van. Tehát az én kérdésem a fent leírtak után, mi értelme van a búzafű evésének? Pontosítanék! Ha valaki rágja - nem nyeli le!!! - nagyon sokat tehet a szájüregben esetlegesen előforduló gyulladások, baktériumok, afta, visszaszorításában/gyógyításában. Segítettem? Válaszoltam a kérdésre?
2017. jan. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!