Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kívánom hirtelen a húst?

Miért kívánom hirtelen a húst?

Figyelt kérdés
Nem probléma, csak kíváncsi vagyok. Édesanyám mindig azt mondta azt egyek ami jól esik, így 15-16 éves koromban ~3 évre vegetáriánus lettem, egyszerűen nem kívántam a húst. Idén nyáron (most leszek 20) megkívántam a csirkehusit, arra fokozatosan visszaszoktam, most kb minden nap eszem, de csak csirkét,halat. Aztán néha egy egy sonkás szendvics is becsúszott ami nem zavart, de 2-3.napja nagyon kívánom a zsíros húsokat, tarja, kolbász, sonka. Még nincs hozzászokva a szervezetem és így egy falat kolbásztól és két szelet tarjától ebédre már rosszul lettem, de éreztem hogy a szervezetem kívánná, csak nagyon zsíros/sok volt. Valami ásványi anyag vagy vitamin hiány lehet amiért így megkívántam a húst? Nem zavar különben csak lehet rásegíthetnék táplálékkiegészítővel ha rájönnék mi kell és akkor nem lennék rosszul két szelet húsitól :D (valószínű 1-3 hét múlva megszoknám, ahogy a csirkét is.Most még furi)

2016. dec. 20. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Zsír, fehérje esetleg ami hiányozhat.

Amúgy biztosan nem vagy terhes? Csak, hogy ilyen hirtelen ennyire vágysz rá, attól függetlenül, hogy a táplálkozásodon eddig nem változtattál.

2016. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Valóban lehet hiányod valamire,ami a húsokban van ( zsírok,esszenciális aminósavak,B vitamin,vas) és a növényi tápálálékban nincsen. A szervezet "tudja",hogy mire van szüksége. Egyébként nem táplálékkiegészítőzz,hanem egyél mindent rendesen! Kamaszkorodban meg főleg nem kellett volna vegetáriánusnak lenned.
2016. dec. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Az állati eredetű ételekben minden fehérje "építőköve" megtalálható, ami a szervezetnek kell, a növényiben nem. Fontos, hogy a szervezet hozzájusson, különösen a fejlődésben lévő szervezet. Én a nagyon zsíros húsokkal egyelőre nem próbálkoznék, kolbásszal pláne nem, de a csirkét, pulykát ajánlom.
2016. dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok terhes, tutira :) amúgy csak csirkét eszem, azt már jó pár hete/honapja igazából ebben a 3 napban kívántam meg a többi húst. De akkor eszek amit.kívánok aztán csak megkapja a szervezet amire szüksége van :) nem.hiszem hogy rosszat tettem volna a vegetarianizmusommal, szerintem ahogyan most jelez a testem hogy szüksége van rá, ugyanilyen jelzés volt hogy nem.kívántam. és 16 évesen még nagyon figyeltem hogy pótoljak mindent amit kellhet, most az utóbbi egy.évben nem tudtam odafigyelni mit eszem, környezetváltás is volt, és lehet kevés lett valamiből,.régeb nagyon figyeltem hogy ne legyen tápanyaghiány, mostanság egyáltalán nem.. lehet ez volt az oka :)
2016. dec. 20. 20:05
 5/5 anonim ***** válasza:
27%

"Az állati eredetű ételekben minden fehérje "építőköve" megtalálható, ami a szervezetnek kell, a növényiben nem. Fontos, hogy a szervezet hozzájusson, különösen a fejlődésben lévő szervezet."

Teljesen igaz és jogos. Nem tudom,hogy az előtte lévő hozzászólás miért lett leszavazva,de nem is ez a lényeg. A szervezeted most jelzi,hogy miben alakult ki hiányállapot.

2016. dec. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!