Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kívánom ennyire az...

Miért kívánom ennyire az édességet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok édességet lennék képes megenni hogyha nem fognám vissza magamat. Ez miért van? Tegnap is 3 túrórudit és 4 Knopperset gyűrtem le, de simán tudtam volna még enni. Emellett bazi sok kenyeret igényel a szervezetem, imádom a fehér lisztes ételeket. Nem diétáztam soha.

Egyébként nem hízok, sőt, nyár óta fogytam is 4 kg-t pedig rengeteget eszem. 165 centi vagyok és 50 kg. Mit tegyek? Próbáltam gyümivel helyettesíteni de nem nagyon segített. (Banán, narancs, alma, kiwi, gránátalma, khaki stb..)

18/L



2016. nov. 5. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Annak ellenére ,hogy nem vagy egy hízékony alkat változtatnod kellene az étkezési szokásaidon.Fehérje,zsír,víz,olajos magvak ,zölség és gyümölcs.Ezek az emberi szervezet számára szükséges,létfontosságú tápanyagok.Amit te eszel az szemét.

Falásodnak az oka ,egyrészt,hogy magas GI értékű "ételeket" veszel magadhoz,amik hirtelen emelik meg a vércukorszintedet.Ebből következik,hogy gyorsan le is esik.Te csak annyit veszel észre,hogy megint szénhidrát után vágyakozik a szervezeted.Másrészt, a cukor függőséget okoz.Szerintem örülj neki,hogy jó alakod van és menjél el edzeni ha eddig nem tetted.

2016. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az nem is volt nagyon sok. Nekem egy normál nap után adott esetben simán bemegy 2000 kcal zserbó... Az ránézésre nem is sok, a zserbó tömény. S ellenállhatatlan. OK, én tudok enni, de az is igaz, hogy külön desszertgyomrom van, totális jóllakottságra is ráeszem rengeteg édességet, ha "kell". Sok ilyen ember van.


Édesszájú vagy, mint sokan. Megszokás, élvezet... S adott esetben rossz étrend.


A gyümölcs más kategória, nem édesség, nekem sem szokott hatni.

2016. nov. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!