Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zsír csak akkor raktározódik,...

Zsír csak akkor raktározódik, ha el nem égetett kalóriákkal fekszünk le este?

Figyelt kérdés
Esetleg zsírt raktározni tud a szervezet nap közben is,ha aktívak vagyunk? Mondjuk napi.5-6'étkezésnél is ??
2016. dec. 26. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindent elraktároz a test, amire épp akkor nincs szükség. Ez a tartalék.
2016. dec. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó de,hogy akadályozzam meg,hogy ne raktározzon? Ne egyek????
2016. dec. 26. 15:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána a szálkásító diétának (testépítés témakör). Világosan le lesz írva, hogy milyen étrenddel tudod irányítani a testtömeged. Nem muszáj azokból a tápanyagokból építkezned, de a makrotápanyagokat érdemes nagyjából tartani, hogy a napi tápanyagbevitel meglegyen.

Zsír akkor raktározódik, ha túl sok felesleges kalóriát viszel be, magyarul túl sokat eszel. A kaja mennyiségét nem tányérban, marékban, kilóban mérjük, hanem energiatartalomban, kalóriában. Az a lényeg, hogy kevesebbet vigyél be, mint amit elhasznál a tested. A bevitel csökkenthető étrenddel, diétával, a felhasználás pedig mozgással. A raktározás-felhasználás egy dinamikus folyamat, bármikor végbemegy, a kérdés az, hogy melyik kerül túlsúlyba. Mivel éhes maradni senki nem szeret, ezért én az étel minőségével szeretem szabályozni a kalóriát. Ha diétázok, akkor sovány húsokat eszek sok zöldséggel és kevés szénhidráttal. Így nyugodtan jóllakhatok, akkor sem viszek be túl sok kalóriát, a testem mégis megkap minden fontos tápanyagot.

2016. dec. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!