Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kérlek ajánljatok valamilyen...

Kérlek ajánljatok valamilyen enzimeket tartalmazó készítményt, ami segíthet az emésztésben?

Figyelt kérdés
Mert ha eszek valamit úgy érzem, hogy beleül a gyomromba, néha fáj is, pedig nagyon keveset eszem. Emlékszem édesanyám mindig Lukullin t szedett rá. De úgy néz ki nem gyártják már egy ideje. Van valami helyettesítője, vagy olyan enzimtartalmú készítmény amit lehet recept nélkül venni és használt is már valakinek?

2017. jan. 1. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a papaya enzim vált be.


[link]

2017. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dipakrin szerintem kapható a legtöbb patikában. Vagy van a Now Foodsnak a Super enzymes, de szerintem azt inkább csak internetről lehet beszerezni.
2017. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezek is jók lehetnek, de sokszor elég a gyomorsavat erősíteni a főétkezés elején, pl. fél-1 dl langyos víz 1 evőkanál almaecettel vagy citrom levével, házi (nem ecetes, tartósítószeres) erjesztett savanyúságok, pl. kovászos uborka, savanyú káposzta leve. Először ezt próbáld ki, ha kevés, akkor kellhet az enzimkészítmény, kiegészítve valamilyen jobb fajta probiotikummal. Persze az egészséges táplálkozásra és vízfogyasztásra sem árt odafigyelni.
2017. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen rossz az emésztésed, az azt jelenti, hogy rossz kajákat eszel...

Minden nyers ételben benne van minden enzim, ami a lebontásához kell...

Vannak ételek amiket hőkezeléssel tönkreteszünk..

Le merném fogadni, hogy kevés vagy szinte semmi nyers zöldség/gyümölcs nincs az étrendedben.

2017. jan. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez azért nem egészen igaz, mert nem csak zöldséget és gyümölcsöt eszünk, bár még ezekben is vannak enzimet igénylő komponensek, még a szukróz is ilyen. Aztán ott van egy rakás étel, ami épp ellenkezőleg hat, enzimblokkolókat tartalmaz, pl. a magok, hüvelyesek. Egy jó étrend és jó egészség esetén valóban nem kell plusz enzim. Normál esetben a hasnyálmirigy termel elegendő enzimet.
2017. jan. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hiába van benne enzimet igénylő komponens, ott van mellette a lebontásához szükséges enzim is.
2017. jan. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Szoktam gyümölcsöt enni, mostanság almát, meg narancsot, citrom teába. Zöldségből nyersen meg hagymát, paprikát, paradicsomot (gyümölcs), savanyú uborka, paprika. Párolva meg húst és különböző zöldségeket. Sajnos gyerekkorom óta nem jó a gyomrom (anyunak sem volt, tehát ez valamiféle örökség lehet), de amikor söröztem,(alkoholt ittam -nem sokat) akkor nem voltak már ilyen gondok, ill. ritkábban. De most már nem ittam 2 hónapja és úgy látszik visszajönnek a gyerekkori problémáim. Bár az igaz, hogy mostanság sok magvat (sós amerikai mogyoró, mandula) ettem amit írta valaki, hogy csökkenti az enzimeket. Láttam is, hogy úgy jön ki amint megettem darabokban, amit nem őröltem liszté a fogaimmal. Az enzim ajánlásokat is köszönöm, remélem nincsenek mellékhatásai és lehet szedni majd őket rendszeresen is.
2017. jan. 2. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!