Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fehér darabok a székletben?

Fehér darabok a székletben?

Figyelt kérdés
Több napja kb egy hete fehér apró darabok vannak a székletemben, nagyon gyakran vagyok éhes, ami már jó ideje tart nálam, sokkal több mint egy hete. Napi 2x is ki kell mennem mostanában székelni és sokszor érzek nyomó vagy székelési ingerhez hasonló érzést is a hasamban. Mitől lehet ez? Valakinek volt már ilyen? Laktózérzékeny vagyok, dalacint kellett szednem, utána nagyon sokáig több mint 3 hétig ment a hasam, utána jöttek a furcsa tünetek.Lehet összefüggés? Vagy ez valami más?
2017. jan. 5. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Irány az orvoshoz. :)
2017. jan. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen amint tudok elmegyek orvoshoz, csak érdekelt volt e valakinek hasonló problémája, vagy van e valamilyen ötletetek, hogy mégis mi lehet ez.
2017. jan. 5. 09:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Paraziták? Emésztetlen ételdarabkák? Valamilyen elszaporodott gomba?

Persze, hogy lehet összefüggés, kinyírtál egy csomó hasznos bélbaktériumot, ami különféle emésztési problémákat okoz(hat).

"Ha a Dalacin szedését megelőzően, a kezelés alatt vagy után hasmenés lépne fel, azonnal tájékoztassa kezelőorvosát. Mint a legtöbb antibiotikum, a Dalacin is okozhat ún. álhártyás vastagbélgyulladást (pszedomembranózus kolitiszt), amelynek tünete az enyhe vagy súlyos fokú, akár életet veszélyeztető súlyosságú hasmenés. Ezért, amennyiben a kezelés alatt vagy után Önnél hasmenés lépne fel, nagyon fontos, hogy erre felhívja kezelőorvosa figyelmét. Hasmenés a kezelést követően, akár 2 hónap múlva is jelentkezhet. Ne szedjen semmilyen gyógyszert a hasmenés kezelésére anélkül, hogy először kezelőorvosával egyeztetne.

Tartós Dalacin-kezelés esetén laboratóriumi (máj- és vesefunkció) vizsgálatokat kell végezni.

A Dalacin-kezelés bizonyos nem érzékeny kórokozók, különösen élesztőgombák elszaporodását okozhatja. Tájékoztassa kezelőorvosát esetleges gyomor-, illetve bélpanaszairól."

Szedtél probiotikumot a kezelés alatt és után?

(Amúgy azt olvastam, hogy a Dalacin laktózt tartalmaz.)

2017. jan. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Normafloret szedtem miután elkezdett menni a hasam... ez kb a 4. Dalacin tabletta után történt meg. Akkor ittam a Normafloret, de rendesen elfogyott egy csomag.
2017. jan. 6. 08:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél komolyabb probiotikumot, és folytasd a kúrát. Igyál gyógyteákat (kamilla, borsmenta, gyömbér, citromfű).
2017. jan. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2017. jan. 6. 14:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Kiderült, mi okozta?
2020. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!