Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem lakok jól a zabkásától?

Miért nem lakok jól a zabkásától?

Figyelt kérdés

Reggeli 100g zabkását csinálok (bele megy egy kevés dió, mogyoró, mazsola, stb.) kevés tejjel és vízzel, megeszem, utána 2 óra múlva ugyanolyan éhes vagyok. Nem végzek fizikai munkát, szóval nem tudom, mert mindenhonnan azt hallom, hogy mennyire laktat stb. 21 éves vagyok és 90kg.


Ötlet?


2017. jan. 20. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennyi mennyiség eddig laktat. Mindenhonnan az dől, hogy sokszor egyél keveset, na akkor 2 óra múlva megint kapj be valamit Ilyen 10-15 dekányi kajákkal nem is lehet többet bírni.
2017. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Mert nem tettél bele kolbászt.
2017. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
meg a szalonna hiányzott még :D
2017. jan. 20. 22:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Na én ma fejeztem be a zabkása evést. Kb másfél hete kizárólag ezt ettem. Ha éhes voltam akkor csináltam. Ha nem rég kezdted és délután mást eszel akkor ez így működik. Viszont én nem ettem mást. Tettem bele gyümiket és ennyi. Pár nap alatt megszoktam és nem voltam éhes. Ennyi idő alatt fogytam 3-4 kilót. Jah és tegyél bele fahéjat is mert az is fogyaszt. De én nem fogyás céljából ettem ezt ezért hagyom abba mert nekem ez a 61 kiló már kevés. Lóg rajtam a nadrágom :D
2017. jan. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld a 150g adagot:)

Egyébként ha hosszan tartó reggelit akarsz akkor kolbászos szalonnás rántotta (olaj nélkül, sül ki elég zsír a husikból)

Pár szelet kolbász, kevés felkockátott szalonna, 3 tojás.

Ebédig tuti nem leszel éhes, és nagyon egésséges is, nameg rohadt finom.

2017. jan. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Iszonyatosan szór, ki mitől lakik jól. Én nem 2 óra múlva, de azonnal éhes lennék egy ilyen étel után, miközben ha semmit nem eszem, akkor délután 3-ig biztos jóllakott vagyok... A páromnak bármi jó, a zabkása is, de azért jóval nagyobb adag a reggelije, mint a tied, 1000-1200 kcalt igényel.


Van, akit nem laktat a zab, mert szénhidrát, hiába lassú, rostos és viszonylag térfogatos négyszeres vízzel elkészítve. Másokat a gyors cukor nem laktat, de van, akit az is, sőt van, akit főleg az, bármennyire is nem logikus. Van, akinek tökmindegy, csak sok kalória legyen, a megfelelő elosztásban. Téged a te zabkásád nem laktat, akár az összetétele, akár a mennyisége, akár egyéb miatt. Tapasztald ki, neked mi jön be.

2017. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tapasztalatom szerint a cukor. Megeszek délelőtt 2db kakóscsigát valamilyen ízesített tejjel, elvagyok délig.


Viszont 4db tojásból készült rántotta megevése után is már 2 óra múlva éhes vagyok. Viszont ha eszek hozzá még 2 szelet piritóst, + jó sok hagyma, + kolbász akkor már úgy elég.


Viszont ha nagyon cukrosan kajálok, az meg ugye nem egészséges, ezért is próbálok zabot enni.


Szóval mi a megoldás arra, hogy az ember egészségesen és kiadósan egyen? Sajnos nekem sincs időm 2 óránként kajálni. Tehát ha eszek, akkor az legalább 3-4 órát tartson már mardosó éhség nélkül :D

2017. jan. 21. 23:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs térfogata...
2017. jan. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor egyél összetett szénhidrátot, annyit, amennyi elég. Duplázd meg a zabkásádat s meglátod.

A legtöbbeket pont a cukor nem laktat, inkább a fehérje s valamelyest a zsír. De ott is fontos a mennyiség. Nekem a tojás a leglaktatóbb ételem, de 4 tojástól csak megéheznék, mert az nekem kevés. Tapasztald ki, hogy milyen ételből mennyi kell, hogy sokáig jóllakj. A háztartásomban élő mindkét ember olyan, hogy egy kicsike mennyiség (pl. a 4 tojásos rántotta) egy percre sem laktatja, de egy dupla vagy tripla adag étkezés (bár ekkor már nem kizárólag tojásból :)) minimum 8-10 órás jóllakottságot okoz. Ki kell tapasztalni, kinek hogyan jó.

2017. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!