Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyakran puffadok valamitől....

Gyakran puffadok valamitől. Hol vizsgálathatom ki magam?

Figyelt kérdés

Szerintem laktózárzékeny lettem. A laktózt kizártam az étrendemből, de így is gyakran nagyon kellemetlen.

Hogyan tudják ezt vizsgálni?


2017. jan. 21. 15:19
 1/4 The Devil Herself válasza:

Háziorvoshoz elmész, átlagos felülvizsgálatot csinál, majd beutal a megfelelő helyre.

Ne önállóskodj az étrendeddel kapcsolatban, nem biztos, hogy laktózérzékeny vagy, ezt nem hasraütéssel dönti el az orvos sem, allergia vizsgálat kell, meg tesztek. Az is lehet, hogy gluténérzékeny vagy és nem laktóz, teljesen más a kettő étrendje is és patomechanizmusa is.

Háziorvos beutal gasztroenterológiára, ők elküldenek allergiatesztre, terheléses próbákra s majd a végén kiderül, hogy mi a baj.

2017. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazándiból nem így működik, de a háziorvosnál kell kezdeni. Ő majd eligazít. Valóban ne önkényeskedj, hisz akár 200 féle ételre is érzékeny lehetsz.
2017. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nahh most akkor vért vesznek vagy mi?

Azt kérdeztem hogy hogyan vizsgálják ezt.

2017. jan. 21. 20:02
 4/4 The Devil Herself válasza:
Igen, vesznek egy alap+hasi labort, elküldenek emellett hasi UH-ra, hátha van valami az epéddel/pancreasoddal, esetleg béltraktusoddal olyan jellegű probléma, amit látni ezen a képalkotón. Ezen kívül a laktóz/glutén/tejfehérje/etc. intoleranciákra szintén csinálnak egy-egy tesztet. Esetleg, súlyosabb kórképek gyanúinál felvetődik a tükrözés is szintén.
2017. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!