Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől van falási rohamon?

Mitől van falási rohamon?

Figyelt kérdés
Sziasztok,25 éves fiú vagyok közel 2 év alatt lefogytam 48 kg.De azóta hetente 1 szer falàsi roham tör ràm,akkor egész nap eszek.Mitől van ez?
2017. jan. 26. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy nagyon alacsony, akkor a szervezeted okos és nem akarja fenntartani a betegesen kis súlyt. Ez normális.

Persze kismillió más oka lehet, akár lelki is.

Kérdés, milyen magas vagy és normál napokon hogyan eszel.


Ismertem olyat, aki 56 kilóra fogyott fiatal fiúként. Képtelen volt megtartani ezt az igen alacsony testsúlyt, szédelgett. Hiába nem volt magas s alig volt izma. Többre volt szüksége a működéshez.

2017. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert nem eszel rendes kaját
2017. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

185 cm magas és 61 kg.

Napjába 2 étkezésem van ami reggeli 10-11 között majd ebéd 14-15 óra között.utána már nem eszek.reggeli ebéd között szoktam gyümölcsöt még,olykor joghurtot,változatos az étrendem,mert eszek mindent csak egészségesen.

2017. jan. 26. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod, hogy most is elég kicsi a súlyod? Bár ha rosszul fogytál vagy eleve minimális izmod volt, akkor nem csodálom, hogy az elvileg OK súlynál még hájas voltál. A helyedben tömegelnék, de mivel nem látlak, nem tudhatom, mennyire vészes vagy s ha valaki, én megértem, hogy sokan férfiként sem akarnak kicsit sem izmosak lenni. Valami alapszint azért nem árt az élethez, nemtől függetlenül.


Az étkezésedről pont nem írtál szinte semmit, az nem igazán számít, hányszor eszel, a mennyiség és összetétel annál inkább.


A 48 kiló a fogyásod mértéke, ugye? Mert ahhoz szabad akaratú táplálkozás esetén durva és tartós anorexia kell, hogy valaki a te magasságodhoz hozza össze.


Érdekes ritmusban eszel, de ezzel nincs baj, csak így nagyobb étkezésekre van szükséged s ez nem mindenkinek megy. Ha nem eszel eleget vagy nem megfelelő összetételben, akkor nem meglepő a falásroham.

2017. jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azert van falsrohamod, mert KOROSAN alacsony a sulyod a magassagodhoz es a szervezeted probal visszajutni az egeszseges szintre. Egy 70 kg kene a te magassagodhoz. Ha anorexias vagy, kerlek szepen fordulj pszichologushoz, mert lehet, most meg nem latod at a veszelyet, de bele lehet halni ebbe a betegsegbe (egy anorexias lany, aki gyogyulassal kuzd, 15/l)
2017. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!