Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Maradhatok nagyon alacsony...

Maradhatok nagyon alacsony testsúlyú úgy, hogy ne hulljon a hajam? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Még a nyáron fogytam közel 10 kg-t, 55-ről lettem 46

Ezt a súlyt sikerült megtartanom egészen decemberig, amikor sajnos híztam 4 kg-t, most 50 vagyok(167 cm-hez :/)

Nem merek visszafogyni, mert akkor nagyon hullott a hajam, és amúgy sem valami dús

Ez a vitaminhiánytól/egyoldalú táplálkozástól volt, vagy a nagyon alacsony testsúly következménye?

Ha megint lefogyok, legalább 48 kg-ra, de most változatosan eszek súlytartáshoz, akkor ugyanúgy fog hullani a hajam, vagy van rá esély, hogy nem?



2017. jan. 26. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a mentális egészségbe kelett volna.Egy pszichológust keress mert ez beteges hogy 50 kilot a világ végének tartod holott ez is kevés a magasságodhoz.


Igen mivel koplaltál ezért hulott a hajad mert nem kaptad meg azt amire a testednek szüksége van. Igen ha változatosan eszel és eleget akkor nem lesz vitamin hiányod.

2017. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tartom a világ végének, csak zavar, mivel tudom, hogy néztem ki ennél sokkal jobban is, plusz egészséges a BMI-m... Mégis melyik modellnek egészséges a súlya?
2017. jan. 26. 17:59
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
De te nem hinném hogy modell vagy, csak egy közönséges senki
2017. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem, de pontosan miért is baj az, hogy szeretnék modellhez hasonlító alakot?
2017. jan. 26. 18:38
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy egészségtelen, ronda, csontvázhoz hasonlatos alkatot szeretnél...

Az 50 kiló sem valami sok, egy normális nőre nem árt több izom, de hogy alá akarj menni, miközben a szervezeted jelzi, hogy nem működik úgy...


Eleve a 46 kiló is túl kevés, bizonyára (mérnék testzsírszázalékot, az informatívabb. egy nőnek viszonylag sok háj kell, hogy rendesen működjön a szervezete), de a fenntartásához esélyes, hogy koplalnod kell, ami megint csak megterhelő s minél kisebb a kalóriabevitel, annál nehezebb bevinni a szükséges tápanyagokat. Fogyáskor pedig még lejjebb mész... Ez veszélyes.


48 kiló és nagyon jó étrend... Esélyes, hogy akkor megadod a testednek, ami kell, de vékony leszel, nem tudhatom, hogy mindenképpen túl vékony-e... Végülis nem kötelező kicsit sem izmosnak lenni, a minimális egészséges testzsírnak viszont meg kell lennie.

2017. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A 4 kg-ból, amit felszedtem kb 2 izom, ezért is csak 2-t akarok mindenképpen leadni

Testzsírszázalékom 21%, tegnapi mérés szerint

Egyébként, itt gyakorin is találkoztam már olyan fiúval, akinek bejönnek az ilyen csontsovány lányok

Én meg nem szeretnék az ilyen fiúknak sem túl kövér lenni, ami a jelenlegi súlyommal sajnos esélyes

2017. jan. 26. 19:12
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem kellett koplalnom súlytartáshoz sem, napi 1500-1600 kcalt ettem, ülő életmód mellett (heti 3 tesióra+heti egyszer 1 óra jóga)
2017. jan. 26. 19:15
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

A hajhullásnak ezer oka lehet, a tápanyaghiány is okozhatja. 1500 kalóriába már bele lehet pakolni elég fehérjét, esszenciális zsírsavat, vitamint ételekből, persze oda kell figyelni. Ha szép, erős hajat szeretnél, fontos az egészséges táplálkozás, és a bevitt méreganyagok minimalizálása. A testsúly nem feltétlenül számít, de 167 cm-hez az 50 kg alatti szerintem már túl sovány, ami elégtelen tápanyagbevitelt feltételez. Az 55 kg nekem szimpatikusabb, persze nem csak a kilók számítanak.

A hormonjaid rendben vannak? Nem írtad, de gondolom, lány vagy, és fiatal.

2017. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Én 165 cm vagyok szintén 50 kg-vel. Azt jegyezd meg, hogy ahogy nősz, úgy gyarapszik a súlyod.


Én is fogytam, mert ducika voltam. Csak arra figyelj, hogy ne koplalj, ne hánytasd magad, mert akkor könnyen átcsusszanhatsz anorexiába/ bulimiába, amik súlyosan roncsolják a szervezeted, de még bele is halhatsz.


Az 50 kg megfelelő, ne nagyon akarj már fogyni, mert ijesztőn sovány leszel. Amúgy a modellek képeit is megspékelik egy kis photoshoppal, nem éppen olyan karcsúak ők :))

2017. jan. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jelenleg rendben vannak (szerintem)

Amikor 46 kg voltam, sajnos nem voltak

2017. jan. 27. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!