Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyitől számít valaki...

Mennyitől számít valaki hízékonynak?

Figyelt kérdés

Volt egy kemény időszakom, amit sajnos erősen ételbe fojtottam, és egy laza 4-5 hónap alatt feljött rám 10-15 plusz kiló.


Azt tudni kell, hogy előtte sem voltam egy vékony alkat (172cm/85-87 kg), és az étkezésben soha nem tudtam a mértéket. Mindig sokat ettem. Legalább 3 tányérral, egymás után, sok kenyérrel és napi nassolással (nem olyan komoly mennyiségben).

De ebben a 4-5 hónapban nagyon durván elkezdtem zabálni...

Egy átlagos napom:

1-2 szelet pizza

1 zacskó chips, mellé néha egy tábla csoki (annyira nem is néha), és egy zacskó gumicukor (igen, sokszor volt mindhárom egymás után)

Ebédből (ami általában tésztás volt) minimum 3-4 tál, mellé sokszor majdnem fél kiló (!!!) kenyér

Persze ezek mellett semmi mozgás...


Hát ezzel szépen fel is jöttek a nem kívánt kis zsírpárnák... A "csúcssúlyom" 97 kg volt (most azért lement kb minimum 7 kg)


a kérdésem az lenne, hogy én akkor most nagyon hízékony alkat vagyok, vagy átlagosan hízok. Csak mert rengeteg olyan ember van, aki zabál, mint én és nem is hízik semmit, és nem kell az alakjára vigyáznia...

Nem szeretnék hízékony lenni, mert akkor az azt jelenti, hogy egész életemben küzdhetek és szenvedhetek a kilókkal, mert aki könnyen hízik az nehezen is adja le ugyebár. :/



2017. febr. 8. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, van-e erre definíció, szerintem nem. S nem igaz, hogy aki könnyen hízik, az nehezen adja le (a párom könnyen, gyorsan hízik és fogy), ahogy aki extrém nehezen hízik, annak is lehet szinte lehetetlen a fogyás (én stagnáló típusnak mondtam magam anno, nagyon lassan és nehezen változik a súlyom bármely irányban).


Nem fontos. Jó étrend, mozgás és ne edd túl magad, akkor nem hízol.

2017. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem tudom, de szexi lehetsz;)
2017. febr. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fiu vagy lány vagy? Korod?
2017. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínű az vagy, én pl alig eszek és nagydarab vagyok mostanában már nem érdekel annyira a súlyom eszem rendesen ami jól esik szerencsére eddig nem drasztikus a változás. Egy haverom pedig mindig eszik valamit és nem hízik szóval jó neki hehe.

20f

2017. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az vagy, bar tény, hogy nem ettèl keveset, szóval szerintem extrém hízékonyságról nimcs szó, sokunk felhízna ennyi kilóra, ha ekkora mennyisegeket enne huzamosabb ideig, ennyire sok szénhidráttal, üres cukorral, es nem kapna eszbe időbe. Ez ,,csak'' az atlagos hízékonyság, valóban van olyan aki nem hízékony, rajta nem látszódik meg ennyi kaja se, ők nagyon gyors anyagcserével rendelkeznek, jó génekkel vannak megáldva. Viszont az extrém hízékony az, aki normalisan eszik, napi kalóriakeretebe siman belefér, vagy alatta, és egyszerűen hízik és hízik. Tipikusan ők mondjak, hogy ,,még egy pohar víztől is'' képesek felszedni. Na ők valószînűleg valamilyen hormonális problémával küzdenek. Nőknél Pcos, stb. Én is viszonylag hízékony vagyok, 14 évesen a 170 centihez a legmagasabb súlyim 70 kg volt, aztan elkezdtem szigorúan diétázni, ami evészavarba csapott at, es 18 eves koromig tartott. Most 24 éves vagyok 173 centi jobb napjaimon 64 kg, de inkább 65, és ha nem figyelnek legalabb ennyire, már 90 kiló lennek mostanra. De 60 alá megint le akarok menni, de nagyon nehezen fogyok mostanaban.
2018. okt. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: *súlyom
2018. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!