Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem egészséges a tészta?

Dellfil kérdése:

Miért nem egészséges a tészta?

Figyelt kérdés

"...a tészta nem egészséges..."

Írják egy kérdésben. Lehetőség szerint egzakt, objektív válaszokat várok. De nem mindenáron. :D


2017. márc. 3. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
A mai nemesített búza elvileg nem ugyanaz mint amit 100-200 évvel ezelőtt fogyasztottak hazánkban...Egyszer...másodszor pedig már vitatott az is,hogy egyáltalán nélkülözhetetlen tápanyagnak számít-e a búza,és a búzafélék... tapasztalatom szerint egyáltalán nem nélkülözhetetlen,sőt! :)
2017. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Semmilyen étel nem nélkülözhetetlen, bármelyik ételcsoport nélkül lehet élni, ezt már megmutatta a tapasztalat...


Nos, ez vitatott téma. S nem is mindegy, milyen tésztáról és melyik emberről van szó.

Sokaknak nem annyira jó a glutén, egyeseknek eleve a keményítő sem.

Olyan vészesen rossznak nem tartom a gabonákat, pláne a gluténmenteseket, de van, akinek érdemes kerülni őket, ha jól akarja érezni magát.

Azt nem tudom megítélni, hogy mennyi lehet az igazság abban, hogy a glutén hosszútávon árt, nem vagyok tudós meg semmi. Azt láthatjuk, hogy olyan durván nem igazán árthat, de jónak tartom, ha valaki figyel a teste jelzéseire s tuti nem jó túlzásba vinni a dolgot. Sokan szinte folyton gabonát esznek, azt egyértelműen rossz táplálkozásnak tartom.

De azzal sem értek egyet, amikor jóformán mindent ellenségnek állítanak be. Ha valakinek, nekem nem jó a gabona, de ettől még nem tartom automatikusan rossznak mindenki számára. Mert nem az. Még én is eszem, csak nagyon pici mennyiségben, ritkán és gluténmenteset.

2017. márc. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert idiotak az emberek. Lehet nyugodtan tesztat enni, csak elönyösebb, ha nem sima feherlisztböl van, mert az nem telit, es nincsenek benne ertekes rostok, vitaminok, igy könnyebb tulenni magunkat. Viszont durumtesztat vagy teljes kiörlesueket nyugodtan ehetsz.
2017. márc. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
3-as te miről beszélsz? 21. században vagyunk...nézd meg a kínai konyhát...
2017. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!