Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A hántolt árpából készült...

A hántolt árpából készült árpakása egészségesebb étel, mint a párolt fehér rizs, rizskása?

Figyelt kérdés

2017. márc. 20. 11:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, tényleg félreértettelek. Egyetértek veled abban, hogy a párod étrendje rendkívül egyhangú és egészségtelen. Mindazonáltal nem az lenne a jó megoldás, ha a fehér rizst árpára vagy más gabonára cserélné. Akkor is egy 90%-ban gabonára alapozó étrend maradna.

“Valamennyi gyümölcsöt vagy zöldséget fogyaszt, de ha pl. 10% a gyümi vagy zöldség és 90% a fehér rizs, az szerintem épp az az arány, amit meg kellene fordítani.” A gabona sok kalóriát és szénhidrátot ad, gondolom ezek miatt fogyasztja ilyen mennyiségben a párod. Ha megfordítanánk az arányt, ahogy írtad, és 90% zöldség-gyümölcs mellé enne 10% rizst, az jóval kevesebb kalória- és szénhidrátbevitelt jelentene, ez nem biztos, hogy megfelelne a párodnak (nem tudom, kellene-e fogynia, fizikai munkát végez-e stb.). De mi van a fehérjével, húst, tojást stb. nem is eszik? Vagy hüvelyeseket, ha esetleg vegán?

Teljesen egyetértek a gondolataiddal. Azt talán még nem vetted figyelembe, hogy a gabonák illetve a szénhidrátok képesek egyfajta függőséget kialakítani az emberben. Hogy ez velünk született hajlam, vagy van köze a bennünk lakó baktériumokhoz és gombákhoz, részletkérdés (valószínűleg mindkettő belejátszik). Ezért sincs könnyű dolgod a pároddal. És ezért is írtam, hogy értelmetlen/felesleges beleszólni – a másik úgysem fog változtatni, amíg ő maga nem érzi fontosnak. Persze beszélgetni lehet az egészséges táplálkozásról, aztán majd beérik a gyümölcse, ha beérik. Sokan csak akkor hajlandóak étrendet változtatni, amikor már nagy baj van, vagy még akkor sem. Addig akár a fejünk tetejére is állhatunk.

És megértem az aggodalmaidat, nekem három pasit kell etetnem... Sok küzdelmen vagyok túl, van, hogy én eszem meg egyedül, amit főztem 4 személyre, mert másnak nem kell, és néha kénytelen vagyok általam egészségtelennek tartott ételeket is készíteni, amikből én nem is ehetek...

2017. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Semmi gond, nem haragszom.


Te, ti milyen étrenden vagytok? Az nagyon rossz érzés lehet, amikor elkészíted az ételt, szerinted egészséges és a családtagok meg sem eszik. :(


Már pár hete elkezdtem lecserélni a fehér rizst, különféle gabonákat és hüvelyeseket, magvakat használok. Azt nem írtam, hogy rizs általában zöldborsóval vagy zöldbabbal volt elkészítve.

Hüvelyeseket fogyaszt.

Mostanában sokkal többször készítettem szárazbabot, lencsét, sárgaborsót, megeszi ezeket is, de én is hallom, hogy szeles ezektől, így még keresés fázisban vagyok.


Tejterméket ritkán fogyaszt, nem nagyon kedveli azokat, mostanában ritkán evett vajas kenyeret (de a kenyér se jó ötlet). Kefirtől jön az allergiája. Mézre allergiás.


Nem vegán, szóval úgy "direkt" nem, de nagyjából úgy táplálkozik (spontán), tehát növényi alapúan.


Már kipróbáltuk a quinoát és az amarántot is, quinoát néha eszik - ha eszébe jut - az amaránt nem jött be neki, pedig vércsoportja szerint is jó lenne.

Az AB0 tervet nagyjából figyelembe vesszük az étrendünkben.


Hidegen sajtolt olajakat néha fogyaszt és étrend-kiegészítőket.


Megbeszéltük, hogy ma, amikor hazajön a munkából, nyersen megeszik 1 karalábét és 5 répát. :-) (Ma is dolgozik. :S)


Plusz, nemsokára teremnek a gyümölcsök a kertben, azokat mindig megeszi.


Olajos magvak közül megeszi a mandulát és néha a tökmagot. A napraforgót, szezámmagot nem eszi. Lenmagot majd etetek vele, azt hiszem, hogy azzal nincs baja.


Csírákat szoktam ajánlani, pl. lucernacsírát, néha evett, de mondjuk igencsak néha, 13 év alatt kb. 3x.

Salátákat megeszi, brokkolit is. Káposztát, petrezselymet nem annyira.


A NYERS zöldségevéssel mindig az volt a kifogása, hogy annyit kell rágnia, hogy elfárad az állkapcsa. Van itthon omniblender, szóval ez is csak kifogás, de most már ez nem lesz opció, csak az ész. :-) Úgy látom, hogy hajlik is erre. :-) Amikor készítek zöldségpréssel zöldséglevet, azt megissza.

Gyógynövényteákat eben az évben már önszántából issza, sőt, kéri. Ennek örülök.


Azért eszi a gabonákat, mert azt mondja, hogy a zöldségekből nincs elég energiája. Lehet, hogy csak át kéne állnia a szervezetének? Erről tudsz valamit? Vagy ez egyfajta hipochondria?

2017. jún. 11. 06:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!