Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai vannak tejtermékek elhagyásának következtében?

Figyelt kérdés

Jobban érzitek magatokat, esetleg lett -e valami konkrét javulűs, vagy épp, hogy probléma amióta nem fogyasztotok tejtermékeket vagy csak nagyon minimálisat, pl. sajtot a pizzán)?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)



2017. márc. 31. 15:55
 1/7 A kérdező kommentje:

Na, akkor mégegyszer:


Jobban érzitek magatokat, esetleg lett -e valami konkrét javulás, vagy épp, hogy probléma amióta nem fogyasztotok tejtermékeket (vagy csak nagyon minimálisat, pl. sajtot a pizzán)?

2017. márc. 31. 15:56
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer elhagytam őket, de megmondom őszintén jobban érzem magam ha fogyasztok tejtermékeket.
2017. márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jobban esik, de nehéz leírni. Valahogy érzem, hogy számomra nem jó a laktóz. Nem vagyok orvosilag érzékeny, nem lesz tőle hasmenésem (mint a páromnak, aki elszokott tőle, akárcsak én), de érzem, hogy jobb nélküle.

Most kivételesen újra ettem nem kevés laktózt s ki tudtam tapasztalni, milyen, ha az van az étrendembenm, de sok szénhidrát nem (mivel engem a sok szénhidrát borít ki a legjobban, bár az sem egy erős érzés, de rég figyelek a szervezetem enyhe jelzéseire). Határozottan nem jó.


Viszont így is, úgy is egészséges vagyok, szóval ez csak egy enyhe diszkomfortérzés. De jobb nekem nélküle, az fix.


Keménysajtot (max. félkeményet) és vajat eszem, az nulla vagy szinte nulla laktózt jelent, amúgyis kis mennyiség, attól sosem éreztem semmit.


A kálciumra figyelnem kell, főleg kemény szálkásításkor, de az megoldható.

2017. márc. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm :)


Kálciumra tudtok még ajánlani valamit? Olvastam, hogy a szezámmagban, mákban elég sok van, valamint brokkoli, gomba... Ha ezeket próbálom gyakran fogyasztani, akkor végülis hiányom nem lesz a kálciumból, nem? Te hogy oldod meg?

2017. márc. 31. 20:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nekem tejallergiám van, bár a teszt nem mutatta ki. Szebb a bőröm nélküle, jobb az emésztésem, fogytam, és mikor eszek tejterméket, van egyfajta nehéz légzésem. Tehát valószínűleg nem az én válaszomra vagy kíváncsi. Viszont a testvéremnek alapból nincs baja a tejtermékekkel, viszont ha nem eszik, akkor a nyári pollenallergiája sokkal gyengébben jön ki rajta.
2017. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 hete nem adok a macskának, csak macsekkonzervet, meg vizet.

Eltűnt a macsek. Rosszabbul érzem magam.

2017. márc. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én érzékeny vagyok a tejre (laktózra és fehérjére is).

Amióta nem eszem tejtermékeket, nincsenek pattanásaim, jobb az emésztésem, nincs hasmenésem. Ritkábban vagyok megfázva és gyorsabban gyógyulok.

Kalciumot lehet bevinni a mákon, szezámmagon kívül zöld leveles zöldségekből is. Érdemes D3-vitamint is szedni.

2017. ápr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!