Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vakbélműtét után porcukrot...

Vakbélműtét után porcukrot fogyaszthatok?

Figyelt kérdés
Mármint, ha valamilyen fogyasztható ételt porcukorral meghintve szeretem, azt rakhatok rá, vagy nem?

2017. ápr. 3. 17:06
 1/8 szamo77db ***** válasza:
Beszéld meg az orvosoddal, hogy szabad-e? De szerintem egy kis porcukor nem olyan nagy dolog, hogy ne fogyaszthatnád. Mikor volt a műtét?
2017. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg igen,de a saját orvosodat kérdezd, mert ő látja a kórelőzményed, aki műtött ő tudja a műtét menetét , stb.
2017. ápr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy hete, múlthét kedden. Kérdezném, csak én vidéken vagyok, ő meg Pesten, és a kerületi kórházunkból beküldtek oda, mert én még a gyermeksebészethez tartozom :/
2017. ápr. 4. 15:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor Anyukád nyilván tudja a számát. Azonban ha kiengedtek és nem kaptál semmi olyan szóbeli vagy írásbeli tájékoztatást a hazamenetel kapcsán, hogy nem ehetsz ilyesmit akkor lehet. Alapban a vakbél műtét nem indokolja, hogy kerülni kellene a cukrot. Ha nem vagy cukorbeteg, hasnyálmirigyeddel nincs gond, ha nincs valami spéci fertőzésed, gombád, akkor nyugodtan lehet. De ha lenne ilyen mondták volna, hogy nem ehetsz ezt azt.
2017. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy semmi tájékoztatód nem adtak, étrendet, semmit. A neten szoktuk kinézni, hogy mit lehet, de nagyon sok mindent nem említenek, köztük ezt se :/ De meg vagyok, pénteken max rákérdezünk, megyünk varrat szedésre.
2017. ápr. 5. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Vakbél műtét önmagában nem indokolja, hogy ne lehessen porcukrot enni. Akkor indokolhatja esetlegesen ha van más betegség is , és az így együtt. Ha Nálad lett volna valaki súlyos, akkor mondták volna. Alap esetben az a lényeg, hogy puffasztó ételt ne egyél. A porcukor önmagában ilyen mennyiségben nem puffaszt. A kelt tésztákat ne kb 2 hétig, de azt így ugye azért mert élesztős. A kenyeret is pirított kenyér, pirított kalács stb. Elvileg a műtéti belegyező nyilatkozaton rajt vannak az alap dolgok. Azt meg kellett, hogy kapjál műtét előtt. Nagy gáz, ha azt nem íratták alá a szüleiddel, és az is, ha nem olvastátok el. Nálunk egy 6 pontosat használunk többnyire, az kitér ilyenre is. Sok kórház bizonyos betegségeknél ad külön egy betegtájékoztatót, amit otthon lehet olvasgatni, bár a vakbél műtét rutin sebészileg (persze veszélyes dolog a vakbélgyulladás), arra nálunk nincs. Nálunk jó a minőségügy, oda figyel az ilyenekre, de sok kórház nem nagyon :(.
2017. ápr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, ezek szerint a korházba is adtak olyat, ami nem lehetett volna. A reggelim macisajttal megkent sima fehér kenyér volt. Rosszul is lettem tőle.
2017. ápr. 11. 18:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát az, hogy mi a protokoll és milyen lehetősége van egy kórháznak, az sajnos itt az országban két külön dolog. Jobb ha egy laikus nem lát bele egy kórház életébe.
2017. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!