Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Érdekes csípős paprika dolog....

Greekfan kérdése:

Érdekes csípős paprika dolog. Csak én érzem így?

Figyelt kérdés

Szóval imádom a csípős paprikát, valamint a csípős ételeket. Mostanában észrevettem, hogy bizonyos változatok egyszerűen kifektetik a gyomrom. Valahogy úgy tudnám magyarázni, hogy van "sós" csípős és "édes" csípős. A sósnak vélt változat az nagyon gyilkos, a nem túl erős, szinte már gyenge változattól is nagyon megszenvedek. Az édestől pedig akármilyen durva, mindegy mennyi pedig nem. Legjobb példa, hogy a carolina reaper simán csak frissen darált változatától a fejbőröm is égett, mégsem kínzott meg. Pár ilyen instant kajától vagy bármitől amibe a számomra sós változat van, meg kb haldoklom.

Csak én képzelem be, vagy ez tényleg így van?



2017. máj. 1. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
fejbőröd???
2017. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen. olyan keményen csípett.
2017. máj. 1. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Én az erős pistát a csípősség alatt édesnek érzem, és egy egész üvegcsével enyámnyogok egy film alatt, a zöld hegyes erős pedig olyan bélcsikarást és hasmenést csinál, hogy fél napot szenvedek.
2017. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
pontosan ez van nálam is. mitől lehet ez?
2017. máj. 2. 22:03
 5/8 A kérdező kommentje:
senki? :(
2017. máj. 10. 16:23
 6/8 A kérdező kommentje:
tényleg senki sem ismeri kicsit mélyebben a csípős paprika fajtákat?
2017. júl. 15. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyan régi kérdés, de velem is ez van.

Például az erős Pistat simán bírom, egy üveg laza, de a lelkem Kijön a WCn tőle.

Ellenben szárított Naga Jolokiától vagy Carolina Reaper portól semmi bajom nincs.

2017. nov. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez azért van,mert a nagyon erősből keveset esztek,az erős pityuból meg lemegy egy üveg. ugye,magok,ecet,só,meg maga a mennyiség. Egyszer megennél egy erőspista üvegnyi magokkal együtt darált tömény jolokia darálmányt sírnál a wc-n szerintem. Az én végbelem a haragos pistát gyűlöli

De nagyon

Viszont én imádom sajnos xD

Mondjuk nem eszek meg gél üveggel se egy evés alatt. Bár a sima erős P tényleg lófax ami a csípősséget illeti.

2021. dec. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!