Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vékonybél lebontó enzimjeit...

Nocs kérdése:

A vékonybél lebontó enzimjeit - pl. laktáz enzim - helyre lehet hozni valahogy? Ismer valaki megoldást?

Figyelt kérdés

A "nem" választ már ismerem, tehát olyanokat kérdezek, akik tudnak megoldást rá. Pl. természetgyógyászok.

Laktózérzékenységet diagnosztizáltak 12 évvel ezelőtt, de erős a gyanú a tejfehérje érzékenységre is.

Előre is köszönöm az esetleges segítő szándékot!



2013. febr. 26. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Nincs mit helyrehozni.


Az ember nem tejevő. Ennyi erővel a gyilkos galócához vagy a higanyhoz is próbálhatnál emésztőenzimeket keresni, termelni.


Nem a testeddel van gond, hanem azzal amit enni akarsz.. valószínűleg furcsa okoknál fogva. Hiszen logikus oka nem lehet, hogy egy csecsemőkorból felnőtt ember tejcukrot akar bontani.

2013. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A tejfehérje allergia nem vékonybél-enzimhiány. Az allergia.

A laktózt lebontó enzim nem megléte pedig valóban a normális állapot felnőtt korban.

2013. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1/2-es!


Köszönöm, hogy megtiszteltél válaszoddal!


Felhívnám a figyelmet a témától függetlenül; attól, hogy valamiről nem tud az ember, még nem biztos, hogy nem is létezik!

Egészségesebb, ha a szűk látókörűség, szerénységgel párosul.

2013. febr. 27. 01:33
 4/11 A kérdező kommentje:

Tisztelt 2-es!


Köszönöm a rám szánt figyelmedet!


Az általam ismert felnőttek 99% nem lesz rosszul egy ropitól, vagy egy falat átlagos virslitől.

Az élelmiszerekben található laktóz fogyasztása felnőtt korban az étkezések túlnyomó többségénél semmiféle problémát nem okoz.

Mindebből kifolyólag számtalan termékben - gyógyszerekben is - felhasználják töltőanyagként.


Számomra, ha bemegyek egy átlagos élelmiszer boltba, a polcok 90%-a mérget tartalmaz.

Úgy gondolod ez normális?

2013. febr. 27. 01:50
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Mi?


Még jó hogy szerénytelen vagyok. Az boltok áruinak 90%-a nem neked, hanem az emberek 100%-a számára tartalmaz mérgeket. Különlegesnek vagy hibásnak érzed magad, mert nem alkalmazkodsz tökéletesen az élelmiszeriparhoz, gyógyszeriparhoz? Mert a műkaják, gyógyszerek, a mesterséges társadalom természetellenes töltelékei látványosan megviselik a testedet?


Másokét is, mindenki érzékeny a tejfehérjékre, csak az emberek többsége nem köti össze ezt - a betegségeivel.


Ahhoz akarsz idomulni hogy a műkajákat megehesd? Szerencsédre nem fog menni, a tejcukorra létezik enzimtabletta, de ettől még tejfehérjét nem fogsz enni. És ennek idővel örülni fogsz. Muszáj leszel tejmentesen táplálkozni, ez nagy előny másokkal szemben :)

2013. febr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

:) Aranyos, hogy így megítélsz és besorolsz, de ezekkel a gondolatokkal másnak hintsd az igét!

Megpróbállak némileg a rossz vágányról - már ami engem illet - esélyt adni egy valós kép felé, ha már ennyire lelkes vagy!


Eszembe juttattad, mikor kb. 11 éve a MÁV kórházban nekem esett egy elhízásban szenvedő, elmeroggyant orvos úgy, hogy SEMMIT nem tudott rólam, és egyfolytában a fejemhez vágta, hogy "Mcdonald's zabáló" vagyok, stb. Pont rólam, aki ... :-) Mindegy is - beteg ember volt.


A szavaid alapján elmeroggyantságot még nem tudok diagnosztizálni, max. szűk-látókörűséget. Utóbbit is csak azért, mert információ hiányában hozzácsapsz egy általam sem túl sokra tartott, táplálkozási szokáshoz. Az aki ennyiből, így von le következtetéseket, nincs tisztában vele mennyi féle ember létezik.

Nem embernek való az a rengeteg mű kaja, amit a boltokban vásárolni lehet. Talán ennyi ELÉG a nosztalgiázásból!

Úgy vélem az átlaghoz képest igencsak egészségesen táplálkozom.


Hm, igen(!) - különleges vagyok! Hiszen nincs több belőlem a világon!!! :-) (Hál'Istennek.)


Ajánlom figyelmedbe újraértelmezésre fentebbi soraimat:

"Az általam ismert felnőttek 99% nem lesz rosszul egy ropitól, vagy egy falat átlagos virslitől.

Az élelmiszerekben található laktóz fogyasztása felnőtt korban az étkezések túlnyomó többségénél semmiféle problémát nem okoz. "

Hátha másodszorra nem csak a 90% ragad meg. Amúgy olykor én is úgy érzem, hogy mindenki beteg! :)


A laktáz enzim tabletta nekem nem használt, és csalódást kell okozzak, mert fogok enni tejfehérjét, hiszen - nehéz lehet elképzelni, de - vannak helyzetek amikor az ember nem tudja elkerülni. Pl. nem tud róla.

12 év alatt egyetlen hentesről tudok, aki amikor megtudta milyen problémám van, félretéve a haszon vágyát, inkább azt mondta, hogy akkor nála ne vegyek semmit, mert nála "minden húsban van valamilyen adalék anyag".


A tejmentes táplálkozást miért is kellene mellőznöm? "Muszáj leszel..." Esetleg növényi tejekről hallottál már? Elvileg igen, hamár ilyen nevet választottál itt.


Valamiféle tájékoztatást írhatnál, hogy ebben a témában milyen szakképesítésed van, hány év gyakorlattal, hátha a lelkesedés segítséggel is párosulna, ha már ennyi energiát áldozunk ebbe az eszme futtatásba!

2013. febr. 28. 00:34
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Én eddig nem szócsatát vívtam, hanem végig hasznodra próbáltam lenni.


Nincs szakképesítésem, élelmiszermérnök diplomára várok, vajon a tehéntej káros hatásait milyen szakmában tanítják? Milyen szakképesítést szerezhet egy magyar ember, ahol tisztába kerül a nyugati táplálkozás alapjainak megbetegítő képességeivel?


A növényi tejek fogyasztása nem tejfogyasztás, tehát tejmentes táplálkozás. Ha ilyenen fennakadsz, akkor nagyon unszimpatizálsz velem és szócsatázol :)


Lehet nem jól jött le, de én úgy írtam, hogy tisztellek téged és a tested, és a világot teszem felelőssé amiért nem tudsz egy ropit megenni hiszen tejfehérje van benne, vagy a hentesnél a húsban tejfehérje van.


A mondatértelmezési készségemmel sincsen sok gond, még ha be-becsúszik is a figyelmetlenség miatt némi hiba, ez előfordulhat bárkivel. Nos én olyan emberekkel tartom a kapcsolatot, akik között nem csak 1% tejfehérje érzékeny. Rengeteg ember követ 99%-ban tej / gluténmentes táplálkozást, és sokan vannak akik egészségi okok miatt 100%-ban tej és gluténmentesen táplálkoznak, különben rosszul lennének.


Én nem akartalak negatív értelemben beskatulyázni, pont többre tartottalak (és tartalak még mindig), annak a kisebbségnek aki a saját példáján is tapasztalja, hogy miket dobnak az emberek elé 'ételként'.


Elnézést, ha elhamarkodott következtetéseket vontam le, abszolút semmi rosszat nem gondoltam és negatív értelemben be sem soroltalak. Azt szerettem volna átadni, hogy ne a saját érzékenységedben keress hibát, hanem a világban ahol más állat tejét vagy annak összetevőit keverik az élelmiszerekhez.


Ha ez nem sikerült, sajnálom, majd megnyugtatják a lelkem azok akik már tejfehérje fogyasztása nélkül élnek, hiszen nem is tehetnek mást - figyelniük kell erre. De így az összes tejben található növekedési hormontól, inzulintól is megkímélik a testüket.


Szép napot! :)

2013. febr. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nanorobotokkal
2013. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Sajnos hasznos választ nem tudok adni, de a véleményemet - élményeimet szeretném megosztani!

Csecsemő koromban 3 hetesen műtöttek (gyomorszáj szűkület), emellé társult, hogy már akkor laktózérzékeny voltam. Elmúlt elvileg, majd 17 évesen újra visszajött. (Egy kisgyereknek mgszokott, ha elrontja a hasát, v hasmenése van... )

A megoldás engem is érdekelne és igen nekünk szinte minden méreg. Mert ha vállalod a kockázatot és megeszed, akkor később begyulladhatnak a beleid satöbbi, de ezt átlag ember nem tudja.

Igen, rengeteg műkaja van, ahogy az egyik válaszoló írta, de ha valaki megeszi, rajta nem úgy üt ki, mint rajtunk. Nekem kínokkal jár... Unom már mindig kérdezni a mamát, hogy mit rakott a sütibe ésatöbbi.

Virsliből, amúgy a Sp*rban találtam egy fajtát, 600ft és 6 db-os, glutén és laktózmentes.

Szalámiból amúgy a pulykacombhúst és hasonlót ajánlom, attól nem szokott bajom lenni.

A laktázenzim nekem sem segített. Az orvosok és az átlag laktózérzékenyek bugyutának tartanak. Kipróbáltam előtte-utána, több tablettát bevenni, vagy pont annyit, szétrágni-egyben lenyelni... egyik sem használt.

Laktózmentes tejek közül a lepkés (magic milk) és a free form (spar) jött be, meg a joghurtja meg a többi termék. Sajtból pl csak a tolle trappistát bírom, csokiból már csak étcsoki. Gyógyszereknél is nagyon oda kell figyelni... miben mennyi van és mennyit tűr a szervezetem.

A szója és rizstejek nagyon jók. Igen, nem állati eredetűek, de finomak.

Nekem a problémám még mindig annyi, hogy miért ilyen húzós az áruk... miért a beteg embert kell lehúzni még több pénzzel. Nem poénból iszok-eszek ilyeneket.

Fel a fejjel és kitartás kedves kérdező! Remélem hamarosan feltalálnak nekünk is valami "gyógymódot"

L22

2013. márc. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem .. vagytok... betegek.
2013. márc. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!