Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jó lenne eligazodni zsírok,...

Jó lenne eligazodni zsírok, olajok, jó koleszterin, rossz koleszterin témakörben?

Figyelt kérdés
Köszi hogy idekattintottál! :) Cukorbeteg vagyok 2-es, szóval esetemben nem vicc az érelmeszesedés veszélye sajna... meg a koleszterinnel kapcsolatos infók is lényegesek lennének. Annyi mindent hallottam már, és nagy a zűrzavar a fejemben. Összefoglalnátok (egy jó linkért is hálás lennék) hogy hogy is van ez?? Mi a jó, és mi a rossz? Telített zsírsavak meg telítetlenek... jaj... melyiket egyem, és melyiket ne? Miben vannak stb... :) Előre is köszi! :)
2017. máj. 10. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezekre az agyon szakosodott irományokra nem érdemes alapozni. Ha olyant eszel ami kizárólag a természetből fakad semmi bajod nem lehet. A műanyag korig az ember csak a természetből táplálkozott és szaporodott. Ma már legtöbben az előírásokból, és az előírásoknak élnek csak.
2017. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az LDL koleszterin a "rossz", a HDL a "jó". Tengeri halak, olívaolaj, avokádó sok telítetlen zsírsavat tartalmaz.

A kókuszolaj szinte 100% telített zsírsavakból áll, viszont az egyetlen növényi olaj, aminek melegítés hatására nem változik a szerkezete, nem termelődnek benne rákkeltő anyagok. A zabkorpa is jó koleszterincsökkentő, segíti a kiürülését, ezáltal csökkenti a felszívódását a belekben. Sok kutatás van a koleszterincsökkentő gyógyszerekkel kapcsolatban, hogy mekkora üzlet ez az egész, és hogy ezért viszik egyre lejjebb a koleszterinnel kapcsolatos laborértékek felső határát... Közben a koleszterin fontos, a sejtek működéséhez, felépítéséhez. Sokáig a tojás volt a mumus, de újabban arról is kiderítették, hogy nem káros (persze nem tízesével kell enni).

Nem mindegy, hogy mi az oka a magas koleszterinszintnek. Ha a túlsúly, a táplálkozás, akkor első körben diétával próbálkoznak, és ilyenkor a vérben a triglicerid szintje is magas. Ha öröklött dolog miatt, akkor a túlzott diéta akár káros is lehet, az én esetemben akkor volt a legmagasabb a koleszterinszintem, amikor a legszigorúbb diétát tartottam. Nem értettem miért. Aztán elmagyarázták, hogy a szervezetem ezzel kompenzál, ha nincs bevitel, akkor annál több termelődik. Mindkét esetben nagyon fontos a rendszeres mozgás.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, a neten sok infó van, csak rá kell keresni. Szerintem sokkal jobban le vannak ezek írva, mint ahogy én meg tudnám fogalmazni, de nem kell mindent elhinni azonnal, amit olvasol róla.

2017. máj. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. máj. 10. 23:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez az egyik legvitásabb területe a táplálkozástudománynak, én még nem jöttem rá az igazságra, így inkább letojom. :) Amit a tapasztalatom is alátámaszt: a telített zsírok gyorsítják az anyagcserét, a telítetlenek túlzott kerülése viszont szárította a bőrömet, és viszkettem mindenhol.

Én itt is az arany középútra törekszem, mindkettőt fogyasztom, de mértékkel, és kerülöm a finomított, feldolgozott zsírokat és olajokat.

Viszont ami nekem a leginkább befolyásolja ezeket az értékeket, az nem az étrend, hanem a mozgás. Mindig magas szokott lenni a trigliceridem, aztán nekiálltam nagyon sokat mozogni, és majdnem alsó határértékre kerültem, és a koleszterin értékem és arányom is határértéken belülre került. Szerintem a hosszú élet egyik titka a sok, alacsony intenzitású mozgás. Legkézenfekvőbb a séta. Rá kell szánni az időt, garázsban hagyni az autót, motort, és gyalogolni. Ha megteheti az ember, menni kell az erdőbe, a jó levegőre sétálni. Meghálálja a test.

2017. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!