Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A hajdina vagy a köles jobb ízű?

A hajdina vagy a köles jobb ízű?

Figyelt kérdés
Kásának ki szeretném próbálni az instant változatát.
2017. máj. 29. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A kölesnek jó az íze, de a hajdina is megehető, főleg ha egy kicsit ízesíted. A hajdinát a főzés előtt szokták leforrázni, úgy semlegesítik a jellegzetes ízét.
2017. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ízlés kérdése, én a hajdinát sokkal jobban szeretem. Kölest fokhagymával, tejföllel, mustárral szoktam, hajdinából a pirítottat eszem fokhagymával, onnantól bármilyen íz mehet hozzá. Nagyszerű köret pl. lecsóhoz.

Vigyázat: a hajdina fűt. Téli zord hidegekben érdemes leginkább enni. Kánikula esetén nem javasolt, ellentétben a kölessel, ami viszont hűt. (Az árpa szintén fűt! A sok birka meg issza a 40 fokban a hideg sört, és csodálkozik, hogy szakad róla a víz, és "kibírhatatlan meleg van".)

2017. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ízlés dolga. Én nem bírom a hajdinát (nagyon fura, jellegzetes íze van, ami zavar) és nagyon szeretem, ízesnek érzem a kölest. A rizs elég semleges, de a köles... Az szuper.
2017. máj. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2: Kánikulában pompásan esik a hideg sör, télen eszembe se jut inni. Nekem jó s tuti nem vagyok vele egyedül.

Ez a hűt-fűt érdekes, én még sosem vettem észre ilyesmit, sőt, pontosan ugyanolyan ételekre vágyom télen, mint nyáron (míg mások állítólag télen zsírosabbakra meg ilyesmi), a sört kivéve, de az nem étel. Lehet, hogy van benne valami, nem tudom, de nem mindenki érzékeny az ilyesmire.

2017. máj. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a hajdina nem ízlett, nagyon fura íze van, kölest szeretjük.
2017. máj. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!