Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 2 db tojás (kb.100 gramm) és...

2 db tojás (kb.100 gramm) és 0,5 liter tej (1,5%) fedezi a napi esszenciális aminosav szükségletet?

Figyelt kérdés
2017. jún. 4. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Közel sem. 2-3-szorozva már megteszi egy kisebb, kevésbé izmos embernek, amúgy több kell.

Persze van, aki szerint napi 40 gramm fehérje sok is, de nem úgy tűnik, hogy nekik lenne igazuk...

2017. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem a fehérje, hanem az esszenciális aminosavakat pótolja-e? Tehát a 9 esszenciális aminosavat (Valin, Tirozin, Triptofán..stb.) - amit a szervezet nem tud előállítani.
2017. jún. 4. 21:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Az aminosavak alkotják a fehérjéket; ergo amikor eszenciális dolgokról beszélsz, az aminosavak és a fehérjék lényegében azonosak.

Én nem gondolnám, hogy elegendő lenne. A tej fehérje tartalma valahol 3-4% körül mozog, de ki tudja, te mit kapsz kézhez.

ez a félvega életmód szerintem hosszú távon nem fenntartható. Nem vagyok dietetikus, meg efféle, de az eddig látottak ezt sugallják.

2017. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam interneten, hogy napi 1 liter tej fedezi a napi esszenciális aminosav pótlást (de fehérje pótlást nem, mivel kell mellé még 20 gramm), vagy 5 db tojás.

5 db tojás = 100%, akkor 2 db tojás = 40%;

1 liter tej = 100%, akkor fél liter tej = 50%;

[link]

50+40=90%. A maradék 10%-ot meg egyébbel be lehet vinni. Jól gondolom?

2017. jún. 4. 22:04
 5/10 A kérdező kommentje:
"Viszont ahhoz, hogy a mind a 9 esszenciális aminosavat megfelelő mennyiségben be tudjuk vinni, változó adagokat kellene megennünk egy nap az adott élelmiszercsoportokból. Néhány példa (NYERS alapanyagokra számolva!): tojás: 5db, tej 9dl, csirkehús: 14 dkg, szója: 9 dkg, bab: fél kg, borsóból, búzából, kukoricából, rizsből: 1,1 és 0,8 kg között, krumpliból: 2, 8 kg, karfiol: 1,1 kg, quinoa: 20 dkg."
2017. jún. 4. 22:05
 6/10 A kérdező kommentje:

"Az átlagos testtömegű, egészséges felnőttek számára, egyenletes elosztásban 30-40 g állati ere­detű fehérje, illetve az ennek megfelelő mintegy 20 dkg hús, belsőség, vagy 15-18 dkg sajt napon­kénti elfogyasztása elegendő." - Ez egy ilyen testépítős oldalról van.

0,5 liter tej = 15 gramm fehérje + 10 gramm tojás = 25 gramm fehérje. Kb. megvan a 30 gramm állati. Csak kicsit kevesebb. Ha egy kis túrót eszek, vagy joghurtot, akkor meg is van a 30 gramm állati fehérje.

2017. jún. 4. 22:25
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

0,5l tej = 15g fehérje

2 közepes tojás = kb.12-13g fehérje


--> mivel egy normál 60-70 kilós felnőtt napi fehérjeigénye 48-56 gramm, ezért fél liter tej és két tojás NEM fedezi a napi esszenciális aminosavprofilt, fehérjeigényt.


Mellesleg, ha már tejtermékek, a tej nagyon rossz fehérjeforrás. A túró, sajt, joghurt lényegesen jobbak pl.

2017. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Testépítő oldalakon 1,5-2 (néha több, de az fanatikus, illetve speckó genetikájú embereknek, plusz kokszosoknak való) g/ttkg fehérje ajánlott.

Én 163 centi vagyok, nagy aktivitásom és sok izmom nincs, nekem 65-95 grammot adott ki a kalkulátorom, de az én étrendemen erősen ellenjavallt a fehérjetöbblet. Amúgy ehetnék fölötte is kicsivel, max. felesleges lenne.

Személy szerint igen nehéznek tartom ezt a szintet is, ha nem figyelek, 120 gramm jön, 40-hez már a zöldségektől is félnem kéne s zsírt ennem kanállal, hogy ne jöjjön össze több... Beteg fehérjekeretnek tűnik az, ahol minden étkezés a fehérjekerülésről szól. A tapasztalataim és a testépítők tapasztalata is ellentmond ennek, nekem príma a 70-80-90 gramm (mondjuk a 120 sem szokott gondot okozni, de az ritkán van tartósan)... Persze nem mindent érzünk, ami rossz nekünk.


Abban igazad van, kérdezőp, hogy a többi ételből is jön fehérje. Zöldségből is be lehet vinni rengeteget, sokkal többet, mint 5 tojásból, én szoktam. A gabonákkal is jön s szinte mindennel.

2017. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ha állatiból NULLÁT eszel, az is elég, csak jó legyen a növények által biztosított esszenciális aminosavak mennyisége.
2017. jún. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És 100 g sajt (trappista/edámi/vagy valamilyen rendes sajt) + 150 g joghurt + 1 db tojás?
2017. jún. 5. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!