Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a veganizmusról?

Figyelt kérdés

Érvek és ellenérvek is érdekelnek +akár meglátások is, vagy hogy ki milyen szemszögből látja ezt a dolgot.

Viszont kérném, hogy ne legyenek veszekedések.



2017. jún. 7. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

egeszsegtelen.


evolucios szempontbol: az embernek ugy rago foga van ami a minden evoknek van. tehat arra vagyunk kikepezve hogy egyunk hust is.


egeszegtelen pedig azert mert minden orvos mondja hogy a vegaknak vastablettat kell szedniuk. novenyekbol egyszeruen nem lehet annyi vasat bevinni amennyi szukseges

2017. jún. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól csinálják, egészséges és jó, ökolábnyom, fenntarthatóság szempontjából verhetetlen, messze a legkevesebb energia, víz, földterület, növény kell hozzá (jó, ha a föld túlsó végéről hoznak növényeket, az már árnyalja ezt, a legjobb, ha lehetőleg helyből van az étel).


Ezek eléggé tények, hiába nem vagyok vega sem...


Ha rosszul csinálják, egészségtelen, egyoldalú és hozzáállásban is ellenszenves intoleráns a bigott elvakult vegán, de ez minden étrendre s annak megszállottjára igaz.


Ja, apró kiegészítés az egészségességéhez. Nem mindenkinek egyformán jó. Sokfélék vagyunk s nincs étrend, amin mindenki virulna, fizikailag, lelkileg... Bizonyos allergiák és egyéb fizikai preferenciák miatt van, akinek átkozottul nehéz és jó eséllyel kiegyensúlyozatlan lenne a vegán étrend. De aki válogathat a lehetőségek teljes skálájából, az könnyen bevihet mindent, amit kell. Max. éhezne kalóriadeficit nélkül is. Nem mindenki lakik jól könnyen a tipikus vegán ételekkel.

2017. jún. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem meg egészségesen is lehet művelni, ráadásul a hús nélküli élet jelentősen csökkenti a rák kockázatát. Szóval egészségesebb mint a hús fogyasztás. Hús nélkül viszont nehéz elegendő fehérjét, és aminosavakat bevinni, de ezeket táplálékkiegészítőként por formájában be lehet vinni. Hús sem árt, de azt úgy kellene, hogy egy héten max 1-szer vagy kétszer. De így senki nem táplálkozik ezért van hogy a vegán étrend még jobb mint a húsos. Valamint a gyümölcsökből származó vitaminokat és ásványokat sokkal jobban tudja hasznosítani a szervezet mint a tablettákat. Én úgy mondom ezt, hogy jelenleg mindenevő vagyok, csak kerülöm a cukrps zsíros dolgokat, de tervezek áttérni vegán étkezésre. Én viszibt nem állatvédelmi ideológia miatt hanem egészség moatt.
2017. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem kell lepontozni az elsőt, azért mert szerinte egészségtelen.

Amúgy jöhetnek még a válaszok, nagyon érdekel mindenki véleménye!

2017. jún. 8. 07:15
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Az első nem azért lett lepontozva, mert szerinte egészségtelen, hanem mert nettó ostobaságokkal érvel.


Minden ilyen kérdésre ugyanaza válasz: a jól összeállított étrend egészséges, a rosszul összeállított meg nem. Tök mindegy, eszel-e húst, tejet vagy tojást.


Ettől függetlenül én megálltam a sima lakto-ovo vega életmódnál, nekem ez a kényelmes és a szervezetemnek optimális. De másnak nem feltétlen jó ugyanez.


Valóban mindenevők vagyunk biológiailag. Ez viszont a közhiedelemmel szemben mindössze lehetőség arra, hogy szükség esetén állati vagy növényi eredetű étrendre is alapozhassunk, nem kötelező mindenkinek mindent enni.

2017. jún. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Én közel 15 éve ovo-lakto vegetáriánus vagyok.

Alapvetően undorodom a hústól, már a látványától is menekülnöm kell és az állatokat is szeretem/védem.

A veganizmus mégis kicsit sántít nekem.

Tévedés ne essék, nem ítélem el a vegánokat, hiszen alapvetően ez nem új fogalom. A probléma inkább ott kezdődik, hogy most kapta fel a média, így ez egy marketing rés lett. Azaz: a céljuk az, hogy minél több pénzt lefejhessenek a tinikről/fiatal felnőttekről azzal, hogy bemagyarázzák nekik, hogy "A tejiparban kínozzák a teheneket", "Vedd be a piros tablettát és tudd meg az igazságot", "Szégyelld magad, ha tojást vacsorázol, mert így előbb pusztul ki a világ." ... És különben is ma már rengeteg külföldi celebecske követi ezt az irányzatot.


A helyzet az, hogy én vagyok az, akit a predánok és a vegánok is oltogatnak rendesen: "Sokkal egészségesebb lennél, ha húst ennél!" "Meg kéne vonnod magadtól a tejet és a tojást is!"

Én tisztában vagyok ezekkel, éppen ezért tartok fürjeket otthon, akik boldogan kapirgálhatnak egy óriási madárházban (külön a kakasok és a tojók), így minden nap halomszámra gyűlnek a tojások. A tejet pedig kedves ismerőseimtől veszem, akik évek óta kecskéket tartanak és tudom, hogy nem bántják őket.


A másik dolog: ebből a bizonyos marketingből a legfontosabb dolog a szója eladása és népszerűsítése, hiszen szerintem ez a legtitkoltabb "piros tabletta": Az államokhoz egy újjal sem szabad érni, arról viszont elfeledkeznek, hogy Ázsiában agyonéheztetett rabszolgákat dolgoztatnak a szójaföldeken/iparban, akiket még alaposan meg is kínoznak, ha nem végzik megfelelően a munkájukat és még csak emberhez méltó bért sem kapnak.

Igen: Erről szól a "divatvegánság"! Védd az állatokat, viszont a saját fajtársaidra és a keserves életükre ne gondolj.


A vegánság nem új fogalom. Viszont ez a tofuzabálós és marketingőrület, meg az óriási hátszél, amit a "főmuftiktól" kap, az már elferdítette az egész dolgot.

Kardashian copfos agyatlan tinifruskák mászkálnak a plázákban és szentül állítják, hogy egész életükben vegánok lesznek, mert már a mekiben is elkészítik vegán módra a kedvenc szendvicsét.

Nem! Ez addig lesz így, amíg fel nem üti a fejét valami újabb agyonhájpolt étkezési őrület, mint annak idején a paleo, salátakúra.


Egyébként az "igazi" vegánokat nem ítélem el. Ők tényleg értik és szeretik az étrendjüket. Viszont tudom, hogy nekem nem való.Nagyon erős gyomor kell hozzá, ami az én refluxos belsőmet nem jellemzi.

2017. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Számomra ez a természetes életmód. Az állatok jelentősebbek annál, mint hogy pár perc alatt lenyeljük egy-egy testrészüket, nekem ez elképzelhetetlen. Az állatokban olyan 'fény'van, ami felé az ember tudattalanul vagy tudatosan törekszik. A fény kifejezés egyeseknek nem lesz érthető, mégis ezzel a szóval tudom legjobban kifejezni.

Testileg (egészség) és lelkileg sokat változtam ebben a (vegetáriánussággal együtt) 17 évben.

2017. jún. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
29%

5 hete ovo-lakto vega vagyok,és nekem semmi bajom a vegánokkal,hiszen a koncepciója egy nemes cél, a lehető legerőszakmentesebb világ miatt jött létre.Bajom a divatvegánokkal van, akik csak növényi étrenden vannak,de másra nem figyelnek oda. Az állatokat nagyon szeretem,nem tudok rájuk kajaként tekinteni, ezenkívül fenntarthatóság szempontjából a vegánság jól megválasztott étrenddel fenntarthatóbb, mint a mindenevés, és egészséges is.

A célom a teljes növényi étrend, de ennél számít a tudatosság is. :) Nem fogok tucatszámra venni kimondhatatlan nevű gyümölcskülönlegességeket, tudom mivel jár az is.

2017. jún. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Szép dolog az állatvédelem, viszont ész nélkül nem lehet belevágni.

Ugyanis hiába létezik vegán sajt, vegán joghurt - közel sem azok a létszükségletű tápanyagok találhatók benne, mint amik az igaziban van.

A vegán sajtok kizárólag zsírból és szénhidrátból állnak, viszont nincs benne egy gramm fehérje sem.

Semmi értelme nincs úgy állatokat védeni, ha a hiánybetegségekre hajtunk, amik nagyon komoly következményekkel járhatnak.

Az örökkévalóságban sem tudnál annyi karfiolt, magot megenni, amennyi a teljes értékű kalciumbeviteledet fedezné.

"Csak" Ovo-lakto vegetáriánusként is nagyon komoly vashiánnyal küzködtem, ami szerencsére már sokat javult.

Ez az egész vegán hullám valóban csak egy marketingfogás.

Nem kötelező nagyüzemektől tejet vásárolni.

Vannak kistermelők, akik maguk nevelgtik a teheneket, nem bánnak velük agresszívan vagy szívtelenül, jól és boldogan tartják őket.

Elmehetsz hozzájuk, és kérhetsz tőlük annyi tejet (de ha árulnak, sajtot is) amennyit szeretnél.

És igen, mindenféle óceánon keresztül idehozatott egzotikus gyümöcsöt enni sem környezetbarátabb.

2017. jún. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
A vegánság nem "divat vagy marketinghullám". A tej nem emberi táplálék, egy állat anyateje Felnőtt embernek és állatnak nem, hogy nincs szüksége anyatejre, de más faj testidegen tejétől (még ha azt részben fel is tudja dolgozni a szervezete) megbetegedhet. Igen, megbetegedhet. A tejben-ha most leszámítjuk a rengeteg hozzáadott gyógyszert, antibiotikumot, benne lévő gennyet stb-természetes növekedési hormon van, ami a borjú extra gyors növekedését hivatott elősegíteni, az emberben pedig gyulladásokat, elváltozásokat okozhat. A tej nem emberi táplálék. A csecsemő létfontosságú tápláléka, felnőtt embernek semmi köze hozzá. Kalcium:számos tanulmány bizonyítja, hogy a tejivó népek súlyos csontritkulással küzdenek, míg a tejet nem fogyasztóknál ismeretlen a betegség. Nem muszáj növényi sajtot és joghurtot venni, zöldségen, gyümölcsön, hüvelyeseken, gabonaféléken és magokon tökéletesenegészségesen élhet az ember.
2017. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!