Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért leszek rosszul az...

Miért leszek rosszul az édestől? (több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Utoljára 3 éve fordult nálam elő az a probléma, hogy egy vékonyka szelet tortától rosszul lettem, azután konszolidálódott a helyzet. Manapság megint kezdődik, főleg édes italokra. Múltkor is ittam icetea-t, akkor nem jelentkezett a rosszullét, viszont megtudtam később, hogy az az icetea édesítőszeres volt, tehát közbe nem volt a cukorhoz.

A rosszulléteim: hányinger jön rám, az egész gyomrom belebizsereg és a fejemben is nagyon furcsa érzés alakul ki, olyan mintha megtelne az agyam valami nehézzel és a nyelőcsövemen akarna leszakadni.

Kicsit zavar, mert néha jól esik egy szelet csoki stb.

Egyébként eléggé kevés édességet eszek, régebben elég sokat ettem, de már ez is megváltozott. Csak úgy random nem kívánom, de akkor is elég kellemetlen.

Egyébként vékony vagyok, lovagolok, atletizálok, szóval nem is lehetne ezt a túlsúlyra fogni.

Remélem van itt olyan, aki tud választ adni a kérdésemre. :)



2017. jún. 23. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Túlsúlyra nem, de például cukorbetegségre vagy IR-re simán lehet fogni.


Menj le vizsgálatra! Gond lehet a cukroddal.

2017. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vérképet csináltattál már ?
2017. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs az a cukorbetegség, aminek a tünete a hányinger a csokitól...

Mindezzel együtt természetesen nem normális probléma, fordulj a háziorvosdhoz, mit itt nem fogunk tudni érdemben segíteni. És nem is játék az egészséged.

2017. jún. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A cukromat nézték és okés volt. c: Egy ideig nem fogok még tudni eljutni orvoshoz.

Amúgy még ahhoz tudnám hasonlítani, mintha citromba harapnék. Gondoltam még arra, hogy kicsit vad a gyomrom savtermelése.

Igazából nem izgulok miatta, mert nincs nagy hatással az életemre, csak ritkán kellemetlen, amikor megpróbálkozom. Egyébként érdekes, mert például a LIDL-es pisztáciás-mogyorós-csokiba mártott szeletétől semmi bajom sincs. Pedig szerintem azon is van cukor rendesen.

2017. jún. 23. 12:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, akkor figyeld meg az összetételét (a csomagoláson) azoknak amitől nem leszel rosszul, és azoknak, amitől igen. Nem biztos, hogy konkrétan a cukor okozza. Nem mindig cukor van pl. édesítésként, hanem lehet glükózszirup, fruktózszirup, glükóz-fruktóz szirup, maltit, mindenféle cukorszármazék, és lehetnek a cukor mellett különböző édesítőszerek, ízfokozók. Lehet, hogy ezek egyikére vagy érzékeny, nem konkrétan a cukorra magára.
2017. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!