Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az Omega 3 halolaj alapvetően...

Az Omega 3 halolaj alapvetően tartalmaz A-vitamint?

Figyelt kérdés
A termék dobozán ez külön nincs feltüntetve.

2017. jún. 28. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
A halolajban nincs A-vitamin. Adni sem szoktak hozzá, hanem E-vitamint adhatnak hozzá, de akkor azt fel is tüntetik.
2017. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. jún. 29. 14:32
 3/6 laji2 ***** válasza:

Téves, sajnos nagyon is lehet benne, ha májból származik. És az A-vitaminnal pont gond is a túladagolás, gyakorlatilag ez az egyetlen, amelyiknél ez a veszély életszerű. Egy kiló jegesmedvemáj elfogyasztásába az ember valószínűleg belehal.


A jó minőségű Ó-3 (mert jó tudni: az omega azt jelenti, nagy, azaz hosszú "ó") termékeknél jelölik az A-vitamin tartalmat. Mivel semmi közöm a forgalmazóhoz, nyugodtan megírhatom: én a Lysi kanalast találtam. (Tokoltat [capsula] nem szabad venni, jó eséllyel avas.)Jó az ára, és megtaláltam az A-v. tartalmát is; igaz, nem a magyar honlapjukon.

2018. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 laji2 ***** válasza:
Kifelejtettem: ...és természetesen jó, kellően alacsony a szintje (napi 5-10 gramm Ó-3-mal számolva). Gondolom, eltávolítják a zömét.
2018. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nem májból származóra gondoltam.
2018. febr. 20. 16:44
 6/6 laji2 ***** válasza:
Attól még lehet benne, hiszen azt már végképp nemigen adják meg, pontosan a hal mely részeiből is nyerték ki a zsírját -- benne lehet a mája is. De túlzott már nem lesz a mennyisége, mert felhígul.
2018. febr. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!