Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A laktózérzékenyek ehetnek...

A laktózérzékenyek ehetnek tejpor tartalmú ételeket?

Figyelt kérdés
Én laktóz-érzékeny vagyok és tegnap ismét rosszúl lettem, és már nem először fordult elő, hogy egyszerűen nem találom az okát, mit ehettem olyat ami laktóz tartalmú volt. Laktózmentes tejből főztem spenótot. Ettem nutellát, amire az volt írva,hogy csak tejport tartalmaz. Most már csak arra tudok gondolni, hogy attól lehetett. Aki laktóz érzékeny leírná nekem mit nem eszik. Például nekem az sem mindegy melyik tejet veszem. És a sajtok közül is az emmentálitól is lettem már rosszúl pedig elvileg az is laktózmentes.
2010. máj. 22. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
A tejpor az tejutánzat, ugyan miért ne tartalmazna laktózt?! Nyilván van benne...
2010. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező!Én is laktóz-érzékeny vagyok, meg mellesleg élelmiszeriparban dolgozom, és tanulok. A tejpor az nem tejutánzat, hanem a tej, csak nedvesség, folyadék, víz nélkül. 1kg tejpor elkészítéséhez 10l tej szükséges.Csak számold ki, hogy egy liter tejben mennyi laktóz van majd tegyél mögé egy nullát...és kijön egy gyönyörű szép nagy szám. Ugyebár az is tény, hogy meg kell nézni az összetevők listáját. Amelyik anyag legelöl szerepel az alkotja a termék fő részét majd így követik egymást csökkenő sorredben. Mondjuk nem tudom miből gondoltad, hogy a tejporban nincsen tejcukor. De mindennek olvasd el az összetevőit, én is ezt teszem. Sajnos iszonyatosan kevés étel van amibe csodás módon nincsen tejpor. De amúgy benne van a sütemények 90%-ban, a kakaós csigától kezdve, a kalácson át, a dobostortába és még sorolhatnám (pék-cukrász vagyok).Én már magamnak csinálom itthon a táblás csokit és a fagyit is! Ha kérdésed van vagy tanács kell vagy akármi akkor írj nyugodtan privit vagy ide! :D Üdv és figyeld az összetevőket ;)
2010. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már régóta laktózérzékeny vagyok.A tejpor halál!Na azt ne egyél!Sajnos,sok mindenben van,még felvágottakban,kekszekben,levesporokban is.A Pannónia sajt is laktózmentes.Liga margarin csak a jó.Elméletileg,a savanyított termékek,mint túró,joghurt,kefir,ezek ehetők,de inkább ne.Tejből is csak a laktózmentes Spar free,vagy a Magic.Sajna,ha egyszer eszel egy kis laktózos valamit,az napokig ott van.
2010. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na akkor elkezdem az elejétől. Kb 15 éve vagyok tejcukor érzékeny, és kb 8 éve tudok róla, hogy valóban az vagyok(az okos orvosoknak köszönhetően). Mikor megtudtam ténylegesen, ugyebár vizsgálattal, akkor azt mondták, hogy enyhe tejcukor érzékenység. Elkezdtem figyelni mit ehetek mit nem.

Amiben tejpor volt attól nem voltam rosszúl, és ezért úgy gondoltam, azt ehetek, mert kevés laktózt tartalmaz, amit az én szervezetem még bír. Van hogy megeszek pl. egy szelet csokit is és semmi bajom.

De tegnap pl. ettem egy nutellás kenyeret és kijött rajtam.

De előtte héten abból csináltam palacsintát akkor nem lett bajom.

Szóval én már nem tudom eldönteni, hogy akkor most mit ehetek és mit nem. Ezért gondoltam, hogy írok ide, és egy laktóz érzékennyel felveszem a kapcsolatot és kifaggatom vele mi a helyzet ezen a téren.

Köszi a válaszokat, és a 2.-kal mindenképpen beszélek priviben is.

2010. máj. 22. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok : oké rendben :)
2010. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2. valamiért nincs kint most az a szöveg melletted, hogy privát e-mail küldése, így nem is tudok írni neked. Megtennéd, hogy te írsz rám valamit és akkor már tudok majd neked írni. Köszönöm
2010. máj. 23. 13:22
 7/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Küldtem neked e-mailt remélem megkaptad :)
2010. máj. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

nekem pont ez volt csak fél éven belül nem évekig

és kiderült glutén-érzékeny vagyok:(

már én se tudtam hogy miért van hogy néha semmi bajom néha haldoklom.

2013. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!