Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meddig képes tágulni az...

Meddig képes tágulni az emberi gyomor?

Figyelt kérdés
Láttam egy bizarr esetet. Egy férfi egy big mc menüre megevett 5 csibe és 4 sajtburgert és ez után azt állította, hogy férne még belé. Hozzátenném, hogy egy vékony emberről van szó. Én 1,5 szendvicstől rosszul vagyok, egyesek hogy képesek egyszerre ennyit zabálni? Ezt embere válogatja? Nem nyomódnak a sok kajától a szervei? Hogy-hogy nem hízik el az ilyen?

2017. júl. 21. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontos adatot nem tudok de nagyon ki tud tágulni. Alapból kb 4 literes de szerintem 6-ra is tágulhat.
2017. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. És az enyém miért nem tud pl? Szerintem max olyan egy literesre. És a környező szervek nem nyomódnak annak hatására, ha nagyon kitágul?
2017. júl. 21. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, 1 literesre? Alapból 4 literes, úgy érted, hogy plusz 1 liter? Amúgy bizonyára nyomja ott a környező szereket ha nagyon tág, annyi, hogy a nagyon kövér embereknek már a zsír valamennyire tart ellen a gyomortágulásnak. Egyébként azért nem tágul mert nem eszel sokat, a gyomor az étkezési szokáshoz alkalmazkodik. Ha rendszeresen sokat ennél naponta többször is, akkor tágulna, magától viszont nem fog csak úgy.
2017. júl. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, úgy értettem alapból 1 literes, mert egy falattól is teltség érzetem van. Ha megiszok két pohár vizet, nem tudok rá enni pl.
2017. júl. 21. 18:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Na és aki sok tucat tojást benyom evőversenyen? Nekem az az ijesztő. Persze sokat kell gyakorolnia s így sem egészséges távolról sem... Csuda tudja, mit csinál a gyomra. A gyomortágulás érdekes kérdés, én nem igazán hiszek benne, legalábbis a gyomorméret és a jóllakás között semmi kapcsolatot nem vagyok képes felfedezni. Állítólag van, akinek van.


A 4 liter nem tudom, mit jelent, de úgy 1,5 liter étel férhet belém, utána feszülök (persze inni iszom rendesen s az bekavarhat). Szerencsére ennyi étellel tipikusan már bőven túlmegyek a napi kalóriakeretemen, így szinte sosem okoz gondot.


A szerveket ne féltsd. Durván fűzött derék, hatalmas magzat vagy 3 kisebb s még úgy is elférnek a szervek. Persze ott már teher a testnek s nem ideális, de ha azt bírja, akkor 1-2 vagy több liter étel miért ne férne el? Az semmiség.

2017. júl. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-6 liter, aztán átszakadhat, pl bulimiások közül sokan halnak meg amiatt.
2017. júl. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És igaz, hogy alapból 4 literes ha nincs benne semmi akkor is?
2017. júl. 22. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!